Teatr Tańca Zawirowania i Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na warsztat taneczny z jednym z artystów 18. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, Nikolasem Chatzivasileiadisem z Grecji. Warsztat odbędzie się 21 sierpnia w godz. 15.00-16.30.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Opis zajęć Szybko, ale miękko. Wolno, ale ostro:

Zajęcia otwarte dla wszystkich zainteresowanych praktyką tańca współczesnego. Mają charakter techniczny, oparte są na ruchu całego ciała. Warsztat koncentruje się na kondycji fizycznej poprzez improwizację z konkretnymi zadaniami lub działaniami ruchowymi. Uczestnicy bawią się wymianą dynamiki i jakości, jak również zmienną szybkością. Ostatecznie używają wszystkich wymienionych elementów, stosując je w konkretnym materiale choreograficznym. Najważniejszym aspektem zajęć jest nauka, jak można zaufać sobie i swojemu ciału, oraz jak można pozostać szczęśliwymi poprzez własną aktywność.

Nikolasem Chatzivasileiadis ukończył Szkołę Teatralną „Ebros –Theater Laboratory” w 2011 roku. Następnie studiował w Narodowej Szkole Tańca (K.S.O.T), którą ukończył w 2016 roku. W teatrze pracował ze znanymi reżyserami, takimi jak Ektoras Ligizos, Thanos Papakonstantinou, Anna Makraki, Froso Litra, Giannis Kakleas i Eleni Parginou. W tańcu współpracował z Hellenic Dance Company (2014–2018), a ponadto z Anastasią Valsamaki, z zespołem Krama Dance Company, Millicent Hodson & Kenneth Archer, Megaron the Athens Concert, z zespołem Syn-kinisi Contemporary Dance oraz z Ιnt.P Dance Co. W marcu 2019 roku wziął udział w spektaklu choreograficznym Athanasii Kanellopoulou exodus, który był prezentowany w ramach Ramallah Contemporary Dance Festival (Palestyna) oraz Dance Days Chania 9. W 2020 roku w ramach Dance Days Chania Festival 10 „Nowy twórca w mieście” uczestniczył w pracy Ioulia Zacharaki Into the Flux: Jungle. W październiku tego samego roku współpracował z Marianną Kavarieratos przy spektaklu They prezentowanym w Theater Ranelagh w Paryżu z okazji 80. urodzin Boba Wilsona. W 2022 roku wziął udział w The Thread, spektaklu w choreografii Russella Maliphanta wyprodukowanym przez Lavris Production. Dodatkowo w 2020 roku, w ramach Arc for Dance Festival 13, stworzył i zaprezentował swoją pierwszą własną pracę 3 and a HALF. Na Patras Art Festival (PAF), w 2021 roku, zaprezentował kolejną autorską choreografię, Not now – but when?.

Brał udział w licznych warsztatach w Grecji i za granicą. Pracuje jako instruktor tańca współczesnego w różnych studiach tańca w Atenach i innych miastach Grecji.

Miejsce: Warszawa, Akademia Tańca Zawirowania przy ulicy Wspólnej 61
Cena: 50 zł
Płatność i zapisy: https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice

Instrukcja:
1. Zarejestruj się w systemie Fitssey.
2. Wybierz z zakładki Grafik interesującą Cię datę.
3. Kliknij w Zapisz się.
4. Zakup karnet na warsztaty za pomocą wybranej przez siebie metody poziom open

***

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa
Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia może być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń Festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

Link do wydarzenia FB: https://fb.me/e/1Ir5znPX2
Link do rezerwacji miejsc: https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close