Teatr Żeromskiego w Kielcach serdecznie zaprasza na audycję do nowego choreograficznego spektaklu Marty Ziółek Wolne ciała, która odbędzie się w siedzibie Komuny Warszawa, we wtorek 12 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00.
Wersja do druku
Pobierz PDF
Udostępnij
Wolne ciała to grupowy spektakl na pięciu performerów i muzykę na żywo. Projekt łączy zainteresowanie choreografiami społecznymi, wytwarzaniem wspólnotowego ciała z transformacyjną praktyką wokalno-ruchową.
Wolne ciała poprzez praktyki choreograficzne mają za zadanie wprawiać w ruch konstrukcję cielesnej tożsamości, aktywując transformacyjny potencjał cielesnego performansu.
Wolne ciała skupiają się na badaniu siły wokalizacji i jej politycznych implikacji. Stawienie oporu ucieleśnionej normie możliwe jest poprzez praktykę. Jedną z podstawowych metod pracy nad Wolnymi ciałami będzie spotkanie praktyk związanych z choreografią społeczną oraz choreograficzną praktyką trickstera, metody performatywnego shapeshiftingu, rozwijaną przez Martę Ziółek poprzez pracę z ciałem i głosem.
Marta Ziółek poszukuje artystów i artystek z doświadczeniem w pracy z głosem. Szczególnie mile widziane będzie doświadczenie taneczne w balecie, stylach streetowych oraz umiejętności akrobatyczne. Audycja skierowana jest do osób wszystkich płci.
Spektakl jest częścią programu Poszerzanie pola edycja III, kuratorowanego przez Joannę Leśnierowską. Program jest realizowany we współpracy pomiędzy Nowym Teatrem w Warszawie, Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz Łaźnią Nową w Krakowie.
Premiera: 27 sierpnia w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Próby planowane są między majem a sierpniem.
Przewidywany okres pracy: od czterech do sześciu tygodni.
Praca płatna.
Artyści zainteresowani udziałem w audycji proszeni są o nadsyłanie swoich artystycznych CV (ze zdjęciem) i wypełnienie formularza na stronie www.teatrzeromskiego.pl (w zakładce „Aktualności”) – na adres: magdalena.dabrowska@teatrzeromskiego.pl do 8 kwietnia 2022 roku.
Wybrane osoby zostaną zaproszone na audycję.
Marta Ziółek – choreografka, reżyserka, performerka. Absolwentka choreografii w SNDO w Amsterdamie. Odnosząc się do kolektywnych technik cielesnej partycypacji, bada emancypacyjną i uzdrawiającą społecznie moc tańca. Prowadzi warsztaty empowermentowe dla kobiet. Taniec postrzega nie tylko jako przestrzeń indywidualnej manifestacji ciał, ale jako kolektywne działanie, które może stać się narzędziem oporu i rodzajem kinetycznej broni. W swoich choreografiach tworzy hybrydowe formy, przemieszczając się od rebelianckich gestów kultury ulicznej do sztuki wysokiej. Zajmuje się zagadnieniem autoinscenizacji kobiecego ciała i głosu. Działa w obszarze tańca, filmu i teatru. Autorka m.in. takich spektakli, jak Zrób siebie, TO, Seans z Pamelą, Trucizna (Polski Teatr Tańca), Panie władzo, to są tylko tańce (razem z Anką Herbut), Monstera, Larva (Komuna Warszawa).