Tematem 2. Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Rytmy Natury jest szeroko pojęta natura. Organizatorzy będą przyjmować prezentacje nawiązujące do tematyki natury, ekologii, oraz dialogu człowieka z otaczającym go światem.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Konkurs odbędzie się w dniu 1 marca 2024 roku na scenie Teatru Garnizon Sztuki w Warszawie, w godzinach 10.00 – 16.00. Konkurs kierowany jest do tancerzy powyżej 17 roku życia, którzy chcieliby swoim tańcem poruszyć szersze grono odbiorców.

Prezentacje oceniane będą przez jury w składzie:

– Felix Arjona (Hiszpania)

– Tatjana Christelbauer (Austria)

– Dominik Więcek (Polska)

W konkursie przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe. Pula nagród to 12000 zł. Warunkiem udziału w konkursie jest poprawne wysłanie zgłoszenia oraz nagrania etiudy, na podstawie których zostaną wyłonione prezentacje do Konkursu głównego.

Regulamin konkursu: Regulamin II Ogólnopolski Konkurs Choreograficzny Małych Form „Rytmy Natury” – Dokumenty Google


***

b•move•d Warsaw Dance Festival

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni zaprasza wszystkich miłośników i miłośniczki tańca na b•move•d Warsaw Dance Festival. W programie festiwalu znajdą się spektakle teatrów tańca z kraju i zagranicy, spotkania z twórcami i twórczyniami, warsztaty taneczne, a także konkurs małych form choreograficznych. Sztuka a nauka, relacje człowieka z przyrodą, zdrowie psychiczne – to m.in. tematy, które podejmą artyści i artystki w dialogu z publicznością festiwalu.

Organizator:

Stowarzyszenie Artystyczne Po:ruszeni powstało w 2021 roku z inicjatywy Pawła i Adrianny Michno
i zrzesza tancerki, tancerzy, choreografki, choreografów, oraz artystki i artystów innych dziedzin sztuki.
W ramach swojej misji stowarzyszenie wspiera artystów i artystki młodego pokolenia (profesjonalistów i amatorów) oraz działa na rzecz propagowania polskiej kultury i sztuki w kraju i za granicą. Stowarzyszenie współpracuje z podobnymi instytucjami i organizacjami, dążąc – poprzez wymiany kulturalne i artystyczne – do tworzenia trwałych i zrównoważonych relacji między ludźmi i społecznościami.

Zespół stowarzyszenia prowadzi działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą, m.in. poprzez inicjowanie i realizację projektów takich jak:

– Ogólnopolski Konkurs Małych Form Choreograficznych Po:ruszeni (Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie)

– Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego (Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej
w Warszawie)

– spektakl Judas (Teatr Syrena w Warszawie)

– S.O.S. Save Our Souls, w partnerstwie z Low Air Dance Company z Wilna

– The Rhythm of Nature, w partnerstwie z Agencia de Instituciones Culturales z Sewilli oraz ACD Agency for Cultural Diplomacy z Wiednia

Festiwal jest objęty wsparciem medialnym portalu taniecPOLSKA.pl.

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Konkurs Rytmy Natury został objęty patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Konkurs jest współfinansowany ze środków UE.

 

Patroni medialni:

https://www.polskieradio.pl/10,czworka, www.e-teatr.pl, https://www.terazteatr.pl/https://contemporarylynx.co.uk, www.warszawa.pl, https://www.dlastudenta.pl/, https://kulturownia.pl/

Partnerzy:

Włoski Instytut Kultury w Warszawie, CFI Hotels Group

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close