Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na listopadowe laboratoria ruchowe! Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na doświadczenie czy sprawność ruchową. Listopadowe laboratoria ruchowe poprowadzą Ksenia Opria – urodzona w Kijowie tancerka, facylitatorka ruchu, która w swojej pracy wykorzystuje techniki somatyczne oraz Kasia Tekielska – muzyczka, kompozytorka i improwizatorka. W tym miesiącu wyjątkowo spotkania odbędą się przez dwie niedziele z rzędu: 5 i 12 listopada. Będzie intensywnie!

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

PROGRAM:

5 i 12 listopada
godz. 18.00–19.30 – warsztaty/lekcja KI
(zapisy, liczba miejsc ograniczona: 25 osób)
godz. 19.40–21.30 – dżem z muzyką na żywo
(wstęp wolny)

TERMINY warsztatów & dżemów:

5 listopada (niedziela)
Zapisy na warsztaty od 30 października:
https://forms.gle/zhFtL7QryGVW4DpN7

12 listopada (niedziela)
Zapisy na warsztaty od 6 listopada:
https://forms.gle/5FNK9KyBHQLChAGu7

Zajęcia i dżemy są bezpłatne. Organizator prosi o punktualność.

Uwaga! Jeśli nie możesz przyjść, odwołaj swój udział (e-mail: warsaw.ci.flow@gmail.com) najpóźniej w sobotę, do godziny 12.00 w południe, by ktoś inny mógł skorzystać z twojego miejsca.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Skontaktuj się z organizatorem: warsaw.ci.flow@gmail.com

Miejsce:
Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12, Warszawa


O prowadzących:

Ksenia Opria – urodzona w Kijowie, obecnie mieszka w Warszawie, studiowała w Finlandii, związana z Izraelem. Ksenia jest tancerką KI praktykującą metodę Ilana Leva, a także facylitatorką ruchu. W swojej pracy wykorzystuje praktyki somatyczne, eksperymentuje ze spontanicznie tworzącymi się ruchowymi strukturami. Jest kuratorką i producentką wydarzeń opartych na pracy somatycznej dla osób z różnych środowisk. Uczestniczy w projekcie „Moving-into-Soft-Skills” (movingintosoftskills.com).

Kontakt Improwizacja była i jest dla mnie źródłem doświadczeń, nauki i praktyki. Ostatnio zafascynował mnie sposób, w jaki ruch tworzy formy i wzory. Niewidzialna architektura życia – mówi Ksenia.

Kasia Tekielska – absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Współpracowała z zespołami, takimi jak The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na trzy głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne).

Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów Po-łączeni dla Fundacji Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie współpracuje z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje. Obecnie pracuje nad materiałem solowym. Pasjonuje się muzyką wokalną baroku, którą zgłębia pod kierunkiem dr Agnieszki Budzińskiej-Bennett.


Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV
organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski
współfinansowanie: m.st. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close