Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na kolejne Laboratoria ruchowe. Odbędą się one 12 i 26 marca 2023 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Program wieczorów:

18.00–19.15 – Warsztat improwizacji kontaktowej
19.30–21.30 – Jam z muzyką na żywo

W marcu Warszawę odwiedzi Sebastian Flegiel. Muzycznie towarzyszyć mu będzie Olga Skrzypek. Poprowadzą oni kolejne warsztaty.

Zajęcia i jam są bezpłatne. Obowiązują zapisy: link. Liczba miejsc na lekcji jest ograniczona (25 osób).

Sebastian Flegiel o sobie:

„Podążam wieloma ścieżkami. Do tej pory tylko w kilku osiągnąłem satysfakcjonujący mnie poziom. Z natury jestem inżynierem, filozofem i przede wszystkim ruchowcem i tancerzem. Ruszam się od 40 lat. Tańczę od ponad dwudziestu. Fascynuje mnie motoryka, anatomia, dynamika ruchu. Jego znaczenie i odbiór przez widza w oparciu o wspólnie czytaną symbolikę. Cieszę się życiem w ruchu!”

O Oldze Skrzypek:

Z wykształcenia rzeźbiarka, jej background to sztuki wizualne. Od siedmiu lat studiuje praktyki somatyczne i są one dla niej drogą wyjścia do praktyki ruchowej, pracy z głosem i dźwiękiem. W graniu na dżemach interesuje ją tworzenie krajobrazu dźwiękowego, który będzie wspierał to, co dzieje się na sali. Podążanie za kompozycją, rytmem i energią, jaką wytwarzają poruszające się osoby. Przechodzenie pomiędzy rolą osoby obserwującej, będącej muzyczką i fizyczną uczestniczką jamu. Interesuje ją też praca z tekstem i momenty ciszy.

Kontakt Improwizacje to spontaniczne i fizyczne dialogi, które obejmują spektrum od bezruchu do bardzo energicznych interakcji (…). To swobodna zabawa z równowagą, autokorekta niewłaściwych odruchów oraz wzmacnianie tych właściwych, wydobycie fizycznej, emocjonalnej prawdy o wspólnym procesie poruszania się.

(wczesna definicja KI z lat 70.)

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Artystyczną PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury.

Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close