Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na pierwsze w 2023 roku niedzielne spotkania w ramach Laboratorium ruchowego. Odbędą się one 15 i 29 stycznia.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Chociaż improwizacja kontaktowa ma już 50 lat, to wciąż fascynuje nieprzewidywalnością i prawdziwością spotkania z innymi w ruchu. W 2023 roku niedzielne laboratoria ruchowe wracają w formule: warsztat + jam z muzyką na żywo. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu na doświadczenie czy sprawność ruchową. To miejsce, by się zaprzyjaźnić ze sobą, z ruchem i improwizacją z innymi.

Kontakt Improwizacja to spontaniczne fizyczne dialogi, które obejmują spektrum od bezruchu do bardzo energicznych interakcji (…). To swobodna zabawa z równowagą, autokorekta niewłaściwych odruchów oraz wzmacnianie tych właściwych, wydobycie fizycznej, emocjonalnej prawdy o wspólnym procesie poruszania się.

Wczesna definicja KI z lat 70. XX wieku

Program spotkania:
18.00–19.15 – warsztaty improwizacji kontaktowej
19.30–21.30 – jam z muzyką na żywo

Miejsce: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Prowadzący:

Tomasz Domański – tancerz, performer, pedagog. Tańczy od 10 lat. Od sześciu lat współtworzy kolektyw performatywny Szur-Sure, z którym występuje na scenie oraz w przestrzeni miasta w performancach site-specific oraz grupę partneringową „Oddaj Ciężar”. Uczy improwizacji kontaktowej od ponad 4 lat, facylituje dżemy, prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży. W kontakcie interesuje go eksplorowanie nieskończonej ilości możliwości ruchu oraz elementów, które na ten ruch wpływają, relacja z partnerem, intencja, świadomość ciała, uwaga oraz budowanie głęboko zakorzenionego zaufania do swojego ciała.

Phao Sanato – zakochany w ruchu wokalista, multiinstrumentalista i producent muzyczny, od dziecka związany z dźwiękiem. Muzyka to dla niego nie tylko sposób na dekorowanie czasu, to przede wszystkim poszukiwanie wspólnego pulsu umysłów, serc i dusz. Celem jest znalezienie wspólnej drogi komunikacji. Reakcja na otoczenie i improwizacja są tym, co kocha najbardziej. Nie ogranicza się do tworzenia w obrębie jednego stylu, czerpiąc garściami ze wielu kolorów i stron świata muzyki. Podróżując po świecie i grając z kim tylko się da, rozwijał swój alfabet muzyczny wyniesiony ze szkół muzycznych i producenckich. Jedną z jego największych inspiracji jest cisza, gdyż dzięki niej można wsłuchać się w to, co mówi wnętrze. Oprócz komponowania muzyki filmowej i działalności solowej, gra z zespołami takimi jak Makiwara, Gaja oraz Jah Love Soundsystem. Ma na koncie kilkaset koncertów i długie godziny eksperymentów.

Organizatorzy, współorganizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Więcej informacji na link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close