Można zgłaszać się na warsztaty z Weroniką Pelczyńską. Warsztaty odbędą się w warszawskim Studio Oddaj Ciężar przy ul. Brzeskiej 18.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Browaru wielu młodych twórców. Janusz Orlik począwszy od debiutu Exérsè monobloc w 2004 roku[i] także inne swoje premiery wystawiał w Starym Browarze.  Pracował też przy niemal wszystkich tamtejszych produkcjach oraz projektach choreograficznych Joanny   Leśnierowskiej, co jakimś sensie czyniło go „choreografem Browaru”, choć równocześnie przez wiele lat współpracował z brytyjskim zespołem Vincent Dance Theatre. Do Browaru w różnych rolach często powracały także inne artystki: Renata Piotrowska-Auffret, Aleksandra Borys, Anna Nowicka, Magdalena Przybysz, Agata Siniarska, Magda Ptasznik, Agnieszka Kryst, Katarzyna Sitarz, Halina Chmielarz, Maria Stokłosa.

Stary Browar miał być domem tańca, domem produkcyjnym, laboratorium choreografii.  Koncepcje dookreślające i konkretyzujące cele Joanny Leśnierowskiej zmieniały się przez lata, ale zawsze krążyły wokół stwarzania  nowych możliwości oraz warunków dla choreografów i praktyków. Koncepcja programowa wynikała z rozpoznania sytuacji i chęci odpowiedzi na nią, stworzenia i przekazania brakujących narzędzi i odpowiedniej przestrzeni do tworzenia.

[i] Z Pią Libicką

Damien Jalet & Aimilios Arapoglou „Skid Technique”. Fot. Emilia Milewska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close