Dwuczęściowy warsztat z tancerzami Candoco Dance Company to okazja dla uczestników o różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym do praktycznego i twórczego zaangażowania się w integracyjne podejście do ruchu i tańca. Warsztat odbędzie się 28 marca. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Pierwsza część warsztatów będzie okazją do nawiązania kontaktu z nami samymi, naszymi ciałami i sobą nawzajem oraz do ustalenia dostępnego i dostosowanego do potrzeb sposobu wspólnej pracy. Tancerze z niepełnosprawnościami – Joel Brown i Anna Seymour – poprowadzą uczestników przez twórcze poszukiwania, a także będą wspierać wcielanie i uobecnianie ustalonego scenariusza. Oba te działania będą nawiązywać do aktualnego repertuaru brytyjskiego zespołu i czerpać z ugruntowanej praktyki integracyjnej Candoco.

W drugiej części warsztatu uczestnicy zagłębią się nieco bardziej w praktyki ruchowe i zastanowią się, w jaki sposób mogą one wspierać i wzbogacać ich własną praktykę ruchową lub zawodową. Będzie też okazja, by usłyszeć od tancerzy o ich bezpośrednich doświadczeniach i strategiach pracy.

Warsztat jest odpowiedni dla niepełnosprawnych i pełnosprawnych entuzjastów i profesjonalistów tańca. Wcześniejsze doświadczenie taneczne nie jest konieczne, ale ważne jest, aby uczestniczyć w obu częściach warsztatu.

Termin:
28 marca 2022
I część: 10.00-13.00
przerwa: 13.00-17.00
II część: 17.00-20.00

Miejsce:
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
ul. Jazdów 1, Warszawa

Udział w warsztacie jest bezpłatny.
Maksymalna liczba osób na warsztacie: 15
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim i angielskim języku migowym.
Organizatorzy zapewniają tłumaczenie na język polski i polski język migowy.
Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia.

Zarejestruj się przez poniższy formularz on-line, aby wziąć udział w wydarzeniu: https://bit.ly/Candoco-warsztaty

Candoco Dance Company łączy główny nurt z eksperymentem, tworzy wyjątkowe spektakle oraz wydarzenia o charakterze edukacyjnym. Candoco celebruje różne sposoby widzenia, bycia i tworzenia sztuki, są jednym z liderów współczesnej dyskusji na temat tańca i niepełnosprawności. Zespół, założony w 1991 roku przez Celeste Dandeker-Arnold OBE i Adama Benjamina, współpracuje z najbardziej znanymi choreografami i artystami. Tworzymy prace performatywne, które są prezentowane w prestiżowych miejscach i na festiwalach w Wielkiej Brytanii i na arenie międzynarodowej.

***

Organizator warsztatów: Teatr 21 / Centrum Sztuki Włączającej
Wydarzenie realizowane we współpracy z British Council, w ramach projektu Europe Beyond Access.
Partner: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Program Teatru 21/ Centrum Sztuki Włączającej jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close