Lukash Voychitzky 7 i 8 maja zaprasza na weekendowy warsztat ruchu FLOWORK, w czasie którego uczestnicy będą eksplorować techniki systemu treningowego Animal Flow w zastosowaniu do improwizacji tanecznej. Będą też sprawdzać gdzie i jak można wykorzystać technikę ruchu Animal Flow w praktyce tanecznej i choreograficznej.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Nazwa FLOWORK powstała z połączenia wyrazów Flow i Work, a jednocześnie nawiązuje do popularnej techniki tańców współczesnego i nowoczesnego „Floorwork” wykonywanej na podłodze.

Samo Animal Flow jest programem treningowym wykorzystywanym przede wszystkim w świecie fitness i jest mieszanką różnych stylów i praktyk ruchowych takich jak joga, kalistenika, parkour, Capoiera czy taniec na bazie ruchów zwierząt. Więcej o Animal Flow na stronie: https://animalflow.com/ oraz https://taniecpolska.pl/krytyka/animal-flow-jako-forma-treningu-uzupelniajacego-dla-tancerzy-i-artystow/

Na warsztacie FLOWORK Animal Flow wykorzystany będzie jako moduł ćwiczeń wzmacniających, które z tańcem łączą się właśnie poprzez flow, czyli płynność i „taneczność” w łączeniu poszczególnych pozycji. Animal Flow wykorzystuje również układy choreograficzne składające się z konkretnych pozycji i form przejściowych między nimi.

Warsztat skierowany jest przede wszystkim do osób tańczących, regularnie praktykujących ruch i taniec. Animal Flow posłuży jako element treningu wzmacniającego i będzie pretekstem do eksplorowania improwizacji ruchowej. Warsztat jest dość wymagający ruchowo, siłowo i wytrzymałościowo. Ważnym elementem jest duża mobilność i koordynacja ruchowa. Spora część pracy odbywa się „w parterze” na czterech punktach podporu – na dłoniach i stopach.

Plan pracy:

Sobota 7 maja
11.00-14.00 I blok: otwarcie, wprowadzenie teoretyczne, rozgrzewka, poznanie podstawowych technik Animal Flow oraz form przejściowych.
14.00-15.00 przerwa obiadowa
15.00-18.00 II blok: techniki specjalne, proste Flow na bazie poznanych pozycji, choreografie gotowe i komponowane, relaks i oddychanie

Niedziela 8 maja
11.00-14.00 III blok: rozgrzewka, free flow, dodawanie elementów improwizacji tanecznej, praca w kontakcie
14.00-15.00 przerwa obiadowa
15.00-17.00 IV blok: improwizacja taneczna z elementami Animal Flow, indywidualna, w parach i w grupie, relaks, oddychanie, zamknięcie.

Koszt:
200 zł do końca kwietnia
300 zł od 1 maja
→Jeśli kwota jest dla ciebie problemem, napisz, wspólnie coś wymyślimy
→Sala nie jest dostępna dla osób poruszających się na wózku.
→Warsztat prowadzony jest w języku polskim.
Zapisy: labpraktykruchowych@gmail.com

Lukash Voychitzky – performer, tancerz, mover, choreograf, edukator, poszukiwacz i badacz ruchu, improwizator. Wieloletni członek zespołu teatru Komuna Warszawa, od kilku lat współpracuje z fundacją Strefa WolnoSłowa przy projektach społeczno-artystycznych – prowadzi m.in. zajęcia gimanstyczno-taneczne dla osób 60+. Autor solowych i grupowych spektakli nowego tańca i poszerzonej choreografii. Animator warszawskiej sceny tanecznej i performatywnej. Prowadzi warsztaty w kraju i za granicą. Uczył się m.in. Ido Portal, Formless Art, Fighting Monkey, Axis Syllabus. Instruktor Animal Flow II stopnia, instruktor samoobrony i cross-treningu. Trener sportów walki w Ruchomym Klubie Sportowym „Gwiazda”.
https://lukaszwojcicki.noblogs.org/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close