Fundacja Burdąg zaprasza na III edycję warsztatów Pogłębiony trening kontakt improwizacji.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Pogłębiony Trening Kontakt Improwizacji proponuje systematyczne i wieloaspektowe podejście do umiejętności potrzebnych do tego, żeby z satysfakcją tańczyć kontakt improwizację.

Dlaczego trening?

Rozwijanie różnorodnych umiejętności, z których korzystamy w tej z pozoru prostej praktyce, wymaga czasu. Podczas treningu organizatorki dają czas na dotknięcie różnych aspektów tej praktyki, zanurzenie się w detale, wracanie do materiału i pogłębianie interesujących nas zagadnień, ugruntowanie, osadzenie, ucieleśnienie umiejętności.
Dla organizatorek kontakt improwizacja jest praktyką, która generuje pytania i rozwija umiejętność świadomego kształtowania własnego procesu uczenia się. Skłania ona do refleksji i odkrywania własnej ciekawości, umiejętność podążania za nią i zaufania jej.

Czego można się nauczyć?

* Kontakt improwizacja w duecie i poza duetem świadomości ciała i opanowania techniki poruszania się w kontakcie z innymi ciałami, ruchu z ciężarem, umiejętności upadania, nawigowania ruchem i świadomością w dezorientacji i sferycznej przestrzeni;
* Praca z ciężarem, anatomia doświadczalna i wzorce rozwojowe (pozwalające odkryć nowe wzorce poruszania się i przekształcić nieaktualne nawyki);
* Improwizacja (solo, duet, trio, grupa); praca z partyturami, obserwacją, autorefleksją i feedbackiem;
* Rozwijanie metaumiejętności, samoobserwacji, poznawania siebie i facylitowanie swojego doświadczenia;
* Podstawowe rozumienie, czym jest kultura zgody (consent culture);
* Historia kontakt improwizacji, rozumienie kontekstu i rozwoju tej formy improwizacji poprzez pracę z tekstami, zapisami, video, rozmowy, pisanie, refleksję.

Do kogo skierowane są warsztaty?

Organizatorki zapraszają osoby z doświadczeniem w kontakt improwizacji, improwizacji, praktykach somatycznych, choreograficznych. Zapisy odbywają się przez formularz, w którym należy napisać o swoim doświadczeniu i swojej motywacji: https://forms.gle/6WrkxdroJdeX6etf7.
Wybranym osobom prześlemy dalsze informacje dotyczące rejestracji.

Kiedy?

Daty:
Warsztat wprowadzający otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób:
1718 września
Trening (cykl warsztatów dla stałej zamkniętej grupy):
2223 października
1920 listopada
1011 grudnia
2122 stycznia
1819 lutego
1819 marca
1516 kwietnia

Godziny:
Soboty: 1118 z przerwą na obiad
Niedziele: 1117 z przerwą na obiad

Gdzie?

Piękne, przestronne i pełne światła Centrum w Ruchu, ul. Żegańska 1a, Wawer.
Liczba osób w grupie jest ograniczona.

Cena za kurs:

Warsztat wprowadzający:
330 zł (do 30 czerwca),
380 zł (po tym terminie).

Trening:
2310 zł (przy wpłacie do 30 czerwca),
2660 zł za trening (po 30 czerwca).

Warsztat wprowadzający i trening:
2640 zł.

Numer konta do wpłat podamy przy zapisach. Możliwe jest rozłożenie płatności na dwie raty.

Kontakt: ksenia.i.natalia@gmail.com

***

Osoby prowadzące:

Ksenia Opria jest tancerką kontakt improwizacji, facylitatorką ruchu, w swoją pracę wplata praktyki somatyczne. Jest absolwentką kursu Education in Dance and Somatics, Eastern Finland Sports Institute (ISLO), 2013/2014. Jest certyfikowaną praktyczką Ilan Lev Method. Praktykuje Ruch Autentyczny, Metodę Feldenkraisa. Współtwórczyni projektu MOSS Moving into Soft Skills (https://movingintosoftskills.com/).

Natalia Oniśk prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z kontakt improwizacji, improwizacji i świadomości ciała. Body-Mind Centering, Dyscyplina Ruchu Autentycznego, Metoda Feldenkraisa, praktyki choreograficzne, psychologia procesu, głęboka ekologia kształtują jej podejście do pracy twórczej i współpracy z innymi. Angażuje się w działania wspierające mniejszości i kulturę zgody. Należy do kolektywu Centrum w Ruchu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Alternatywnej Akademii Tańca.

Ksenia i Natalia:

Znamy się i tańczymy razem od ponad 10 lat. Od 2019 roku współtworzymy w międzynarodowym zespole projekt MOSS – Moving into Soft Skills z ramienia Fundacji Burdąg. Od lat tworzymy przestrzeń do eksploracji i uczenia się tańca oraz refleksji. Od 2020 prowadzimy wspólnie zajęcia kontakt improwizacji W dialogu. Od 2021 współtworzymy i prowadzimy Pogłębiony Trening Kontakt Improwizacji.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close