Fundacja Strefa WolnoSłowa zaprasza na wyjątkowy warsztat z ???????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????? – choreografki i badaczki ruchu, indyjskiego pochodzenia, mieszkającej w Amsterdamie. Warsztat zatytułowany Praca stóp i kompozycja rytmu w przestrzeni odbędzie się w ramach Laboratorium Praktyk Ruchowych i jest wydarzeniem towarzyszącym Szkole o Migracji fundacji Strefa WolnoSłowa.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Termin: 7 września godz. 10.30-17.30

Miejsce: Studio42 przy ul. Twardej 42 w Warszawie

Warsztat wprowadza język pracy stóp (footwork) w celu przyjrzenia się naszemu ciału z perspektywy tworzenia dźwięku poprzez aktywne i wzajemne słuchanie. Materiał ruchowy do tego warsztatu pochodzi z formy indyjskiego tańca klasycznego bharatanatjam, w którym praca stóp jest podstawą ekspresji. Uczestnicy warsztatów będą pracować nad rozwijaniem technik pracy stóp z podłogą, jako rodzajem powierzchni bębna. Skupią się na stopach – organie sensorycznym jako podstawie, na której budowane są warstwy ruchu. Będą szukać kompozycji dźwiękowej ciała w indywidualnej relacji z podłogą za pośrednictwem wewnętrznego rytmu.
Poszukają odpowiedzi na pytania: w jakie tryby może wejść ciało, kiedy jest aktywowane przez dźwiękowe „ja”? Jak można ćwiczyć rytmy, jednocześnie odnosząc się do otoczenia z jego rezonansem?

Uwaga: na zajęciach (w większości) pracuje się boso.
Do udziału w warsztacie zapraszane są osoby z doświadczeniem tańca i ruchu, jak i osoby bez takiego doświadczenia.

???????????????????????????????? ???????????????? ????????????????????????????, obowiązują zapisy do 31 sierpnia.

Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????@????????????????????.????????????

Warsztat potrwa od godz. 10.30 do 17.30 z godzinną przerwą na lunch 13.30 – 14.30 (lunch we własnym zakresie, na miejscu kawa i herbata oraz drobne przekąski)

Zajęcia w języku angielskim z możliwością tłumaczenia na polski. Lokal nie jest przystosowany dla osób z alternatywną motoryką.

*Keerthi Basavarajaiah – multidyscyplinarna performerka pochodzenia indyjskiego, obecnie mieszkająca w Amsterdamie od ponad 7 lat. Jako artystkę interesują ją pojęcia związane z troską i relacją między informacją a ciałem. Jej działania są kolektywne i mają charakter współpracy. Rozwija i tworzy generatywne przestrzenie dla ciała, wykorzystując adaptacyjną naturę warunków performatywnych. Czerpie z wiedzy o gestach, rytmach i synestetycznych kompozycjach, aby rozwijać nowe języki ruchu. Prowadzi zajęcia i projekty badawcze na School For A New Dance Development Akademii Teatru i Tańca na Amsterdam University of the Arts.

Przyjazd Keerthi Basavarajah został dofinansowany ze środków Ambasady Królestwa Niderlandów.

???????????????????????????? ????????????????ł???? ???? ???????????????????????????????? ???????????????? ????????????????́ł???????????????????????????????????????????????? ???????????????????? ????????????????????????̨ ????????????????????????ł????????????̨ ???????????????? ????????????????????????????????????????̨ ????́????????????????????????????????̨ ???????????????????????????? ???????????????????????????????????????????? ???? ????????????????????ℎ ???????????????????????????????? „???????????????????????????? ????????????????????” ???????????????????????????????????????????????????? ???????? ????́????????????????????́???? ???????????????????????? ????????????ł???????????????????????????? ????????????????????????????????.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close