W dniach 4-6 marca w ramach Laboratorium Praktyk Ruchowych odbędzie się warsztat z austriacką choreografką i tancerką Florentiną Holzinger.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Podstawą warsztatu będzie mocny trening fizyczny. Trening postawi uczestni(cz)kom wyzwania fizyczne i psychiczne oraz poruszy zagadnienia dotyczące fizyczności i jej granic. W oparciu o wspólne doświadczenia prowadząca przedstawi swoją twórczość za pomocą kilku technik i eksperymentów. Podczas spotkania warsztatowego uczestnicy skupią się na tworzeniu obrazów akcji. Będą korzystać z własnych ciał jako narzędzi malarskich do tworzenia sztuki i wymyślania fizycznych strategii, aby to zrobić. Skoncentrują się na tytułowej akcji – będą badać triki i sztuczki kaskaderskie, aby uczynić swoje ciało najlepszym narzędziem do tworzenia.

Miejsce: Świetlica Nowego Teatru w Warszawie, ul. Madalińskiego 10/16.

Warsztat jest otwarty na osoby z niepełnosprawnością ruchową. Miejsce warsztatu jest w pełni dostosowane.
04.03: 18.00 – 20.00
05.03: 11.00 – 18.00
06.03: 11.00 – 17.00

KOSZT:
750 zł / 160 euro do 20 lutego
800 zł / 174 euro od 21 lutego
Zapisy: labpraktykruchowych@gmail.com

Florentina Holzinger studiowała choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Jej solowa praca dyplomowa Silk została nagrodzona Prix Jardin d’Europe na festiwalu lmPulsTanz 2012. Współpracowała z Vincentem Riebeekiem przy trylogii składającej się z prac: Kein Applaus für Scheiße, Spirit i Wellness, a następnie przy Schoenheitsabend des Grauens i Der Extase (2011-2015). Jej druga praca solowa miała premierę w 2015 roku. Recovery było eksperymentalną refleksją na temat traumatycznego wypadku na scenie, którego doświadczyła. Choreografka krytycznie badała tu różne rodzaje kobiecej reprezentacji. W swoich ostatnich pracach kontynuowała analizowanie narracji baletowych: najpierw był Apollo (2017) – wariacja na temat spektaklu Apollon Musagete Balanchine’a z lat 20. XX wieku, a następnie TANZ –balet akcji, który odzwierciedla tradycyjną narrację baletową. Za tę pracę otrzymała nagrodę „Nestroy” za najlepszą reżyserię w 2020 roku. Później powstała Étude for an Emergency. Composition for Ten Bodies and a Car, opera kaskaderska stworzona z obsadą śpiewaków operowych i aktorek kaskaderskich. Spektakle taneczne Florentiny Holzinger koncentrują się wokół problematyki tożsamości, transgresji seksualnej i fizycznej. Czerpiąc inspiracje zarówno ze sztuki ciała, sztuk walki i kulturystyki, jak i z baletu klasycznego, kabaretu i cyrku, stara się zdekonstruować definicję kobiecości. Jej najnowsze choreografia, Boska komedia, miała premierę w sierpniu 2021 roku. Punktem wyjścia jest refleksja 80-letniej tancerki na temat jej życia i kariery na przestrzeni ostatniego stulecia oraz planowanie własnego pogrzebu.

Warsztat jest częścią cyklu Laboratorium Praktyk Ruchowych:
https://fb.me/e/dxoVB6d2t

Zdjęcie: ImpulsTanz Workshops 2017, Karolina Miernik

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close