W dniach 23-24 kwietnia w Nowym Teatrze w Warszawie, w ramach cyklu zajęć z pola nowego tańca i poszerzonej choreografii Laboratorium Praktyk Ruchowych, odbędzie się warsztat Sensual Movement, który poprowadzą Berlin Strippers Collective. Warsztat w języku angielskim. W razie potrzeby będzie zapewnione tłumaczenie na język polski i PJM. Warsztat dla osób powyżej 18. roku życia.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/dxoVB6d2t

Warsztat jest skierowany do wszystkich osób z i bez doświadczenia tańca, mniej lub bardziej praktykujących ruch, albo dopiero zaczynających swoją z nim przygodę. Szczególnie zaproszone są do udziału osoby z grup mniejszościowych. Zajęcia odbywają się w przestrzeni dostosowanej dla osób z niepełnosprawnościami sensomotorycznymi. Jeśli jesteś taką osobą i chcesz wziąć udział w warsztacie, napisz: labpraktykruchowych@gmail.com.

Jeśli jesteś spoza Warszawy i przyjeżdżasz z osobą asystującą, jej udział w zajęciach jest bezpłatny oraz pokryty jest koszt jej noclegu.

Warsztat będzie składał się z trzech trzygodzinnych bloków w godzinach:

sobota 23 kwietnia: 11.00-14.00 i 15.00-18.00
niedziela 24 kwietnia: 11.00-14.00

Striptiz z łatwością (Josi/e)
Lapdance, aby odbudować więź z samą_ym sobą i z nieznajomymi (Edie)
Floorplay – piękno w „brudnym” tańcu (Trixie)

Koszt:
500 zł / 110 euro do 9 kwietnia
600 zł / 130 euro od 10 kwietnia

Jeżeli finanse są dla Ciebie problemem, daj znać, a postaramy się coś wspólnie wymyślić.

Zapisy: labpraktykruchowych@gmail.com

Warsztat Striptiz z łatwością poprowadzi Josi(e):

Istotnym elementem pracy jako striptizerki – stąd nazwa zawodu – jest zdejmowanie ubrań. Ubrania, które nosimy podczas występu, mają swoje znaczenie. Co ukrywają, chronią lub odsłaniają? Jakie znaczenie nadajemy warstwom, którymi się okrywamy? Co pozostaje, gdy opadną? Striptiz jest procesem, w którym pozbywamy się tych warstwy i to właśnie dzięki niemu odkrywamy siebie, dobrze się przy tym bawiąc.

Na tym warsztacie zagłębimy się w wykwintną sztukę striptizu poprzez pryzmat miłości i uwielbienia siebie. Zbyt często żyjemy w oderwaniu od samych siebie, szczególnie od naszych ciał. Nadszedł czas, aby połączyć się na nowo. Zostałyśmy_liśmy nauczone_eni, aby zdegradować naszą zmysłowość do jednego bardzo małego przestrzennie, czasowo i często emocjonalnie obszaru naszego życia. Jest to okazja do stworzenia większej przestrzeni i rozwinięcia tego elementu, który tkwi w każdym z nas. Eksplorując zróżnicowane tempo, jakość, technikę i ciekawość, nauczymy się widzieć siebie i uwielbiać własne ciała bardziej, niż wydawało nam się to możliwe.

Warsztat Lapdance, aby odbudować więź z samą_ym sobą i z nieznajomymi poprowadzi Edie:

Mój warsztat skupi się na tym, jak Lapdance może stać się sekwencją ruchów, które pozwolą skierować erotyzm na innych ludzi, ale także na samą_ego siebie. Lapdance i powolne zmysłowe ruchy będą ćwiczone wobec osób, które znasz, ale także wobec nieznajomych.

Lapdance dla nieznajomych może być sposobem na nawiązanie więzi bez słów. Na ogół tak intymny kontaktu cielesny z obcą osobą jest postrzegany jako coś niekomfortowego, dlatego ten warsztat skupi się na tym, jak zamienić to uczucie w przyjemne doświadczenie i jak wstyd może przemienić się w przyjemność. Osoba przyjmująca taniec będzie zachęcana do cieszenia się momentem pobudzenia i połączenia, natomiast osoba dająca taniec będzie zachęcana do skupienia się również na własnym ciele i uświadomieniu sobie każdego ruchu i własnego ciała w autoerotyczny sposób.

Celem warsztatów będzie nauka dawania i przyjmowania Lapdance, aby stać się bardziej świadomą_ym swojego ciała, cieszyć się swoją seksualnością poprzez ruch i nawiązać więź między dwojgiem ludzi.

Warsztat Floorplay – piękno w „brudnym tańcu” autorstwa Trixie:

Historycznie w różnych kulturach seks i taniec zawsze były połączone. Taniec może zapowiadać seksualny stylu i energię. Czasami sugestywność w tańcu określana jest mianem „dirty dancing” (brudnego tańca), co umniejsza piękno zmysłowego ruchu. Celem tego warsztatu jest zwrócenie uwagi na piękno ruchów często postrzeganych jako część „brudnego tańca” i w ten sposób zachęcenie uczestniczek_ków do pozbycia się wstydu związanego z próbowaniem ruchów, które mogą być postrzegane jako „brudne”.

Podczas tego warsztatu będziemy badać sposoby tworzenia erotycznych kształtów i ruchów ciałem na podłodze. Podłoga jest świetną bazą, na której można znaleźć nowe sposoby zmysłowego skręcania, obracania i unoszenia ciała. Będziemy bawić się falami ciała wzdłuż podłogi, elegancką pracą falujących nóg, kręgami bioder, kręceniem głową i włosami. Siła ramion i elastyczność pleców są dodatkowym atutem tego warsztatu! Po nauczeniu się serii figur i ruchów inspirowanych tańcem na rurze w stylu klubów ze striptizem oraz exotic/heels pole dance, połączymy je w krótką sekwencję choreograficzną.

Zajęcia odbywają się z zachowaniem aktualnie obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close