Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza osoby z doświadczeniem tanecznym do udziału w projekcie site-specific w choreografii Gosi Mielech. Zwieńczeniem pracy będzie pokaz spektaklu w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach Centralnej Sceny Tańca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Osoby uczestniczące będą miały okazję współpracować z Gosią Mielech, przestudiować fragmenty jej spektaklu Miss Liberty, uczestniczyć w procesie twórczym z wykorzystaniem języka ruchowego Gaga, udoskonalić swój warsztat taneczny, nawiązać nowe znajomości oraz współtworzyć i wystąpić w spektaklu tanecznym site-specific, który zostanie zaprezentowany 8 czerwca 2024 roku w ramach Centralnej Sceny Tańca w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Nabór zgłoszeń trwa do 30.04.2024

Zgłoszenia należy wysyłać na adres gosiamielech@aol.com

W zgłoszeniu należy wysłać:

– krótki biogram

– wideo taneczne (do 3 minut)

Osoby zaproszone do projektu zostaną o tym poinformowane mailowo. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uwaga! Aby wziąć udział w projekcie konieczna jest dostępność w dniach 25.05 – 8.06.2024 w Warszawie. Szczegóły dotyczące terminów, godzin oraz miejsca prób zostaną udostępnione osobom zaproszonym do projektu.

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: Miss Liberty, FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje w Polsce i na świecie. Twórczyni spektakli m.in. dla Emergence Dance Company (UK) i Olsztyńskiego Teatru Tańca. Współpracowała m.in. z Ohadem Naharinem, Uri Ivgi & Johanem Grebenem, Yossi Berg, Jacekiem Przybyłowiczem, Yoshifumi Inao, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

www.gosiamielech.com

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V

kuratorka: Paulina Święcańska

organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

współfinansowanie: miasto st. Warszawa

Mazowiecki Instytut Kultury | Warszawa, ul. Elektoralna 12

www.mik.waw.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close