Muzeum Łazienki Królewskie ogłasza nabór do projektu tanecznego, towarzyszącego wystawie prac Ursuli von Rydingsvard w Łazienkach Królewskich. Działania obejmują warsztaty z tancerkami i choreografkami, Moniką Szpunar i Weroniką Pelczyńską, oraz wspólne stworzenie filmu o charakterze artystycznym z wykorzystaniem rzeźby Elegantka II. Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców od 16 roku życia, niezależnie od posiadanego doświadczenia tanecznego i ruchowego.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Odbędzie się w dniach 4-9 października w Warszawie. Podczas warsztatów inspirując się monumentalnością i wielowarstwowością prac Ursuli von Rydingsvard, uczestnicy skoncentrują się na analogiach między rzeźbą a ciałem człowieka. Zastanowią się, jak świadomość ruchu własnego ciała wpływa na indywidualny odbiór dzieł sztuki. Rozważą też, jak rzeźba, odbierana z perspektywy ciała, może stać się partnerką we wspólnym tańcu. Obok twórczości Ursuli von Rydingsvard artyści czerpać́ będą również z dziedzictwa współczesnej choreografii i tańca, improwizacji oraz improwizacji kontaktowej.

Więcej informacji na stronie: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/edukacja/dorosli-i-seniorzy/warsztaty/warsztaty-wyklady-elegantka-performatywne-doswiadczanie-cial

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close