Projekt edukacyjny Współ_Pracownia pragnie zaprosić osoby głodne poszukiwań w obszarze tańca współczesnego do trenującej regularnie grupy LAB! Zajęcia opracowuje i prowadzi Aleksandra Nowakowska, absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i kreatywnym podejściem do ruchu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Grupa LAB kierowana jest do osób chcących w świadomy sposób rozwijać się w tańcu i odkrywać jego performatywny charakter. Uczestnicy grupy skupiają się na technice i zadaniach kompozycyjnych. Praktykując taniec współczesny, wspólnie zastanowią się nad takimi tematami jak: świadomość ciała, wiedza ucieleśniona i teatr tańca.

Cenne jest zaangażowanie w proces. W związku z tym poszukiwane są osoby, które będą mogły uczestniczyć w pełnym wymiarze zajęć – dwa razy w tygodniu.

Jeśli grupa wyrazi chęć uczestnictwa w prezentacji work in progress, będzie mogła liczyć na wsparcie organizatorów w realizacji tego pomysłu. Istnieje także możliwość wzięcia udziału w projekcie dyplomowym Aleksandry Nowakowskiej.

Zajęcia polegać będą na przekształcaniu kombinacji tanecznych, połączonych z pracą nad ekspresją ruchu. Bazują na tańcu współczesnym, polskiej technice tańca współczesnego, floorworku oraz improwizacji. Rozwijają wyobraźnię przestrzenno-ruchową, wprowadzają rozmaite zadania kompozycyjne, ćwiczenia choreograficzne oraz sposoby formułowania i reformułowania tanecznych wypowiedzi. Poruszają przy tym temat idei ciało-umysłu, czyli aktywnego, żywego, reagującego ciała.

Od marca 2024 roku delikatnie zmieni się profil grupy LAB. W  lutym prowadzący kończą pracę nad dotychczasowym projektem i od kolejnego miesiąca pragną skupić się mniej na wytwarzaniu konkretnego projektu, oddając przestrzeń zajęć do pogłębionych eksploracji.


Informacje organizacyjne

Terminy: wtorki i czwartki, godz. 18.45–20.15

Koszt: 350 zł za 8 zajęć w miesiącu

Zapisy: przestrzen.tanca@gmail.com

Lokalizacja: Studio Oddaj Ciężar, ul. Kijowska 11, Warszawa

Link: https://fb.me/e/4ghHrb4re

Pytania i konsultacje możliwe też przez Facebook i Instagram: @wspol_pracownia

* Istnieje możliwość skorzystania z pojedynczych zajęć w lutym (w cenie 50 zł), aby upewnić się, że będzie to przestrzeń właśnie dla Ciebie.

** możliwa zniżka 10% dla osób, które tworzyły współ_pracownię, czyli brały udział w zajęciach, na jakimś etapie jej trwania

Od prowadzącej:

Pasjonuje mnie ruch, ciało, taniec, pamięć ciała. Uczyłam się od wspaniałych pedagogów na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu, a także tworząc spektakle i projekty w Przestrzeniach Sztuki w Katowicach, Krakowskim Teatrze Tańca, Teatrze Barakah, na rezydencjach, np. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Poza teatrem tańca ciekawi mnie teatr dokumentalny, współpracowałam z Teatrem na Faktach Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu, zbierając wywiady i tworząc na ich podstawie scenariusze i spektakle (np. we Wrocławskim Teatrze Pantomimy).

Uwielbiam uczyć tańca i obserwować ludzi, którzy wprawiają w ruch swoje ciało-umysły.

Aleksandra Nowakowska

Więcej: https://www.instagram.com/arlks_/

O projekcie Współ_Pracownia:

Współ_Pracownia to projekt edukacyjny, dający możliwość głębszego zapoznania się ze światem tańca współczesnego. Prowadzące pragną pokazać uczestnikom dostępność i otwartość tego tańca: na różne ciała, wiek, sposoby myślenia i ekspresji. Jest to dla nich projekt o współpracy i wymianie, w którym uczą i jednocześnie zdobywają wiedzę, w którym każdy uczestnik jest istotnym elementem i w którym same mogą się rozwijać. Interesuje ich ciągły, regularny proces, myślenie o tańcu jako o praktyce oraz budowanie wspierającej się i napędzającej społeczności.

Pod tą nazwą zawierają się obecnie dwie grupy tańca współczesnego: PREP i LAB, a także plenery tańca: letnie Ciałokształty oraz zimowa Pauza.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close