Laboratorium Praktyk Ruchowych zaprasza na weekendowy warsztat Weroniki Pelczyńskiej i Magdy Fejdasz Praktyki siostrzeństwa. Warsztaty są skierowane do wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej praktyki tanecznej, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wspólnie z uczestniczkami i uczestnikami skoncentrujemy się na zagadnieniu własnej narracji (co nas motywuje, kiedy się poruszamy) oraz sposobem, w jaki współgra ona z oddechem, ruchem i pamięcią̨ ciała. Przyjrzymy się̨ temu, jak dialog z sobą̨ samą może wzmocnić oraz uformować indywidualne i wspólne działania. Będziemy pracować zarówno indywidualnie, jak i w relacji z innymi, studiując ciało oraz jego narracyjny potencjał.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Praktyki siostrzeństwa są inicjatywą choreograficzną rozwijaną we współpracy artystycznej wielu kobiet, m.in. Weroniki Pelczyńskiej, Magdy Fejdasz, Moniki Szpunar, Oli Janus, Aleksandry Osowicz, Moniki Nyckowskiej, Patrycji Kowańskiej. Horyzont siostrzeństwa wyznacza uważność i troska zorientowana na praktykę ciała. Praktykując siostrzeństwo, wspólnie podejmujemy wysiłek szeroko rozumianego dzielenia się, wzmacniania roli ciała indywidualnego i zbiorowego.

Termin: 21-23 stycznia
Miejsce: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1a
Koszt:
460 zł/100 eur (do 16 stycznia)
510 zł/111 eur od (17 stycznia)
Zapisy i informacje: labpraktykruchowych@gmail.com

Weronika Pelczyńska – choreografka, tancerka. Absolwentka Eksperymentalnej Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu. Stypendystka programów: DanceWEB 2013 (ImPulsTanz), Carte Blanche 2013 oraz Alternatywnej Akademii Tańca 2017 i 2019. Od 2011 roku prowadzi indywidualne i kolektywne projekty artystyczne m.in. Europa. Śledztwo, it will come later, kula, still standing. Współtworzy Centrum w Ruchu oraz inicjatywę praktyk siostrzeństwa. Na stałe współpracuje z reżyserkami: Agnieszką Glińską, Anną Seniuk, Magdą Szpecht oraz reżyserami: Robertem Jaroszem, Grzegorzem Laszukiem.

Magda Fejdasz – choreografka, aktorka, performerka. W 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała m.in. Teatrem Kochanowskiego w Opolu, Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, TR Warszawa, Muzeum POLIN, Komuną/Warszawa i kolektywem Dotcompany oraz Martą Ziółek, Renatą Piotrowską, Pamelą Leończyk oraz Mateuszem Bednarkiewiczem. Współtworzy inicjatywę choreograficzną praktyk siostrzeństwa.

Warsztat jest częścią półrocznego cyklu zajęć Laboratorium Praktyk Ruchowych, które odbywają się raz w miesiącu, od stycznia do czerwca 2022 roku.

Pozostałe warsztaty z cyklu poprowadzą:
Tatiana Cholewa (luty)
Florentina Holzinger (marzec)
Berlin Strippers Collective (kwiecień)
8OS (maj)
Rafał Pierzyński (czerwiec)

Więcej: https://fb.me/e/1qp89Xxte

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close