Współ_Pracownia zaprasza na intensywny warsztat „Miękkie trajektorie”, który odbędzie się w dniach 17-21 lipca w Studio Oddaj Ciężar w Warszawie. Warsztat poprowadzi Agnieszka Sikorska.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Podczas pięciu dni warsztatu uczestnicy skupią się na wewnętrznych i zewnętrznych ścieżkach ruchu, sprawdzą jak wykorzystanie kolistości anatomii może wesprzeć taniec i sprawić, że stanie się on płynniejszy, szybszy i bardziej ergonomiczny.
Warsztat będzie oparty na pogłębionej eksploracji w improwizacji solo oraz w ćwiczeniach wspomagających z partnerem, zaś zdobyte doświadczenia zostaną osadzone w strukturze choreografii. Warsztat stanowi połączenie inspiracji z techniki flying low i passing through, dodając praktyki ruchowe oparte na anatomicznej budowie ciała czerpiące z jego rzeczywistych zasobów.

O prowadzącej:

Agnieszka Sikorska  – performerka, tancerka i pedagog tańca. W 2017 roku rozpoczęła prowadzenie swoich autorskich i niezależnych zajęć. Poprzez uczenie, przetwarza własne doświadczenia taneczne, dzieli się nimi filtrując je przez swoją wrażliwość. Wierzy, że każdy może tańczyć. Swoich uczniów obdarza uwagą, precyzyjnie tłumaczy kwestie techniczne, by w improwizacji dać pole do wolności i własnych odkryć. Na zajęciach zawsze panuje atmosfera swobody, bezpieczeństwa i akceptacji.
Wykształcenie zdobywała na kierunku taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Academy of Performing Arts w Pradze oraz podczas programu tanecznego Warsaw Dance Department. Przebywając przez trzy miesiące w Izraelu trenowała z zespołami Batsheva, Vertigo oraz Yasmeen Godder. W 2020 roku ukończyła drugi rok kursu Akademii Choreografii Eksperymentalnej, kolektywu “Centrum w Ruchu”. W październiku 2021 roku uczyła się pod okiem Davida Zabrano podczas „5 weeks Intensive of Flying Low and Passing Through”. Tworzy autorskie zajęcia z obszaru tańca współczesnego, kolektywnej pracy projektowej oraz ucieleśniania natury.  Realizuje niezależne produkcje, np. spektakl Patolovja, autorski performance Mowa Ciała, czy videoart Kambium.

Terminy:
17- 21 lipiec, godz. 19.00- 21.30

Lokalizacja:
Studio Oddaj Ciężar
ul. Kijowska 11 (tuż obok dworca wschodniego, okna studio skierowane na dworzec, w połowie długiego bloku, obok Apteki Słonecznej)

KOSZT
450 zł – za cały warsztat (12,5 godzin zajęć)

Informacja i zapisy do 30 czerwca: przestrzen.tanca@gmail.com

Więcej: https://www.facebook.com/events/1250269832279988/?ref=newsfeed

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close