Fundacja Burdąg zaprasza na warsztaty Lato na Wawrze – weź ciało na spacer!.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Zostajecie na wakacje w Warszawie i zastanawiacie się, jak spędzać czas w rodzinnym gronie?

Dajcie się ponieść i pozwólcie stopom zaprowadzić Was na Wawer!

Zapraszamy na tygodniowe warsztaty, których tematem przewodnim będzie CIAŁO – najlepszy kompan w codziennych doświadczeniach! Codzienne spotkania będą okazją do międzypokoleniowych eksperymentów z ruchem, emocjami i wyobraźnią. Będziemy się poruszać, ale też czytać, rysować, spacerować – po prostu dobrze się bawić.

Tygodniowe badanie wrażeń płynących z ciała pozwoli nam ułożyć trasę spaceru performatywnego, który stanie się finałem naszej wspólnej przygody.

JAK TO DZIAŁA?
Warsztaty będą odbywać się codziennie – rano i popołudniu realizowany będzie taki sam scenariusz. Można zapisać się każdego dnia na tę samą porę lub każdego dnia na inną. W sobotę odbędzie się finał w postaci spaceru, który zostanie przygotowany przez rodziny w ciągu tygodnia warsztatów. W związku z tym, pierwszeństwo na liście będą miały osoby, które zadeklarują swój udział w całym projekcie.

Codziennie przewidujemy również miejsca dla osób, które chcą wziąć udział w pojedynczych zajęciach.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
Szczegółowych informacji udziela Justyna Czarnota pod numerem telefonu: 534 103 020 lub mailowo: zapisyfundacjaburdag@gmail.com

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania – dzwoń lub pisz śmiało!

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
〰️Poniedziałek, 24 lipca:
Jak można się zakorzenić albo do czego służą stopy i dłonie.
〰️Wtorek, 25 lipca:
Czym się myśli i jak płyną myśli albo głowa, serce i brzuch.
〰️Środa 26 lipca:
Uszy, kolana, wątroba albo części ciała, na które rzadziej zwracamy uwagę.
〰️Czwartek, 27 lipca:
Zmień perspektywę albo góra-dół, przód-tył, prawo-lewo.
〰️Piątek, 28 lipca:
Zabierz ciało w przestrzeń albo ćwiczenia w plenerze.
〰️Sobota, 29 lipca:
Wspólny spacer performatywny albo finał naszej przygody.

????ZAPISY????
Warsztaty są bezpłatne. Aby się zapisać, wypełnij formularz: https://docs.google.com/…/1oOaWaRGyCRXhs3Dvv0xNXj9…/edit

PROWADZĄCE
Justyna Czarnota 〰️ pedagożka teatru, miłośniczka teatru dla dzieci, młodzieży i rodzin. Jako freelancerka prowadzi warsztaty dla różnych instytucji i organizacji w całej Polsce oraz projektuje materiały edukacyjne i rozwojowe. Jej głównym obszarem zainteresowania są przedstawienia eksperymentujące z pozycją publiczności i modele działania wzmacniające bliskość między osobami na widowni.

Agata Kędzia 〰️ pedagożka teatru, animatorka kultury, kulturoznawczyni. Jako autorka koncepcji i prowadząca warsztaty realizuje działania z zakresu pedagogiki teatru w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Pisze artykuły, tropi związki pomiędzy sztuką i edukacją, współtworzy projekty twórcze rozwijające dzieci, młodzież, dorosłych. Wielbicielka teatralnych opowieści o dorastaniu.

***

Termin: 24–29 lipca

Zajęcia w godzinach: 11.00-13.00 oraz 17.00-19.00

W sobotę (29.07.) odbędzie się spacer finałowy w godz. 11.00-12.30

Koszty: udział w projekcie jest bezpłatny.

Wiek najmłodszych uczestników i uczestniczek nie gra roli, zapraszamy do udziału rodziców z dziećmi w różnym wieku!

Miejsce: Centrum w Ruchu w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie.

Zgłoszenia są przyjmowane do 17 lipca.

***

????O PROJEKCIE????
Projekt jest finansowany przez miasto stołeczne Warszawa.
Fundacja Burdąg otrzymała trzyletnie dofinansowanie z miasta stołecznego Warszawy na projekt „Ciało – mój dom. Edukacja kulturalna poprzez praktykę ruchową”.
Oznacza to, że przez trzy lata w siedzibie Centrum w Ruchu będą odbywać się bezpłatne poranne zajęcia choreograficzne, comiesięczne weekendowe ruchowe warsztaty dla rodzin oraz społeczne projekty choreograficzne zakończone pokazem pracy adresowane do różnych grup.
Kuratorkami projektu są Maria Stokłosa, Weronika Pelczyńska i Justyna Czarnota, a wszystkie zajęcia będą prowadzone przez artystki związane z Centrum w Ruchu, ale także zaproszonych gości i gościnie.
Wakacyjne warsztaty dla rodzin będą miały jeszcze jedną odsłonę – w terminie 21–26 sierpnia zajęcia prowadzą Justyna Czarnota i Anna Wańtuch.

Grafika: Paulina Woźniczka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close