Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ogłosiło open call do udziału tegorocznej edycji Warszawskiego Konkursu Choreograficznego. Wydarzenie otwarte jest dla artystów tworzących w różnych konwencjach oraz zainteresowanych różnorodną tematyką. Do udziału w konkursie można zgłaszać etiudy z dziedziny szeroko pojętego tańca współczesnego. Jest to konkurs dla tancerzy i choreografów, w szczególności związanych z Warszawą, którzy mogą nadsyłać propozycje autorskich prac.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Do Warszawskiego Konkursu Choreograficznego można zgłaszać wyłącznie:

  • etiudy choreograficzne: których premiera odbyła się nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 roku (akceptujemy nagranie z próby);
  • etiudy bez scenografii (poza niewielkimi elementami);
  • etiudy pozwalające na publiczną prezentację z udziałem widowni w typowych warunkach technicznych (black box);

Do Warszawskiego Konkursu Choreograficznego zgłaszać można etiudy choreograficzne opracowane w szeroko rozumianym stylu i technice tańca współczesnego, stworzone do dowolnej muzyki.

W konkursie można prezentować etiudy choreograficzne z ograniczoną liczbą wykonawców i o ograniczonym czasie:

  • etiudy solowe, trwające nie krócej niż 5 minut i maksymalnie do 10 minut;
  • etiudy z udziałem do 3 wykonawców, trwające nie krócej niż 8 minut i maksymalnie do 15 minut

Do konkursu można zgłaszać prace premierowe.

Termin składania zgłoszeń: 31 sierpnia 2022 roku do godz. 23.59.

Pełne zgłoszenia konkursowe należy wysyłać na adres biuro.ctit@gmail.com.

Szczegółowy opis konkursu oraz zasady udziału są dostępne w regulaminie, który znajduje się pod linkiem: link.

***

Proces

W ramach preselekcji przez zespół Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zostaną wybrane etiudy, które zostaną zaprezentowane na scenie CTiT podczas dwóch konkursowych wieczorów w dniach 21–22 października 2022 roku. Zwycięzcy, wybrani przez międzynarodowe jury, zostaną ogłoszeni z kolei podczas finałowego wieczoru, 23 października 2022 roku.

***

Nagrody:

W konkursie przewidziano następujące nagrody:

  • I nagroda: 5 tys. zł
  • II nagroda: 3 tys. zł
  • III nagroda: 1 tys. zł
  • oraz nagroda publiczności

Dodatkowo organizator przyzna nagrodę w postaci zaproszenia do realizacji projektu w ramach programu Teatru Tańca Zawirowania w sezonie 2022/2023. W ramach niniejszej nagrody Organizator zapewni przestrzeń do przeprowadzenia prób i premierowego pokazu oraz budżet w wysokości 9 tys. zł.

Wysokość nagrody finansowej jest kwotą brutto, a wszelkie podatki z nią związane, zostaną od niej odjęte zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Wypłata nagrody nastąpi po ogłoszeniu werdyktu jury.

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close