Ilona Trybuła zaprasza na warsztat IMPROWIZACJA: DOSTĘP. Odbędzie się on 6 i 7 maja 2023 roku w studiu Oddaj Ciężar.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Dyspozycja improwizatora, działanie, forma.

Czyli jak to robić i co tam robić. Jak poruszać się, wybierać i decydować we wszystkim? Bo wiemy, że improwizacja jako działanie w wolności ma dostęp do wszystkiego. Czym jest to wszystko? To możliwości poruszania się w dowolnych jakościach, kierunkach, czasie, dynamice, komponowanych w rytm znaczenia, tematu, idei. Poruszanie się w tym nie jest takie proste – do momentu, kiedy nie opanujemy techniki improwizowania – działania natychmiastowego, bez wątpliwości, tu i teraz, z zasobami, które posiadamy jako osoby, swobodnie, ale też z ciekawością i dociekliwością i precyzją. Zaufaniem do tego procesu.

Istnieje wiele pomysłów i sposobów na improwizowanie, a zatem mogą to być zupełnie odmienne działania. Dla mnie to rzecz głęboka i szeroka, obejmująca w sposób naturalny i dość oczywisty cały byt osoby. Działanie natychmiastowe, reagujące na wydarzenia, intuicyjne i instynktowne, świeżość, ciekawość, ciągłe otwarcie, otwierające się możliwości, pytania i rozwiązania, wpisane są w codzienność.

Improwizacja to kompletny  sposób działania, uczenia się, rozwijania techniki ruchu, tworzenia, odkrywania i współpracy. To technika. To w końcu język sceniczny.

Moi drodzy, umiejętność improwizacji, improwizacja to potężne narzędzie, które pozwala odkryć i określić tożsamość twórczą, własny język ruchu – tańca i myślenia choreograficznego. To potężne i wspaniałe narzędzie odkrycia i afirmacji siebie ( nie tylko jako twórcy), a także społeczne- komunikacji opartej na słuchaniu, przyjmowaniu i współpracy.

Wprowadzę i poprowadzę Was w tej rzeczywistości, nauczę poruszać się w niej.

Improwizacja to potęga,  zapraszam!

Ilona Trybuła

***

Ważne informacje:

Miejsce: studio Oddaj Ciężar, ul. Kijowska 11
Termin: 6, 7 maja godz. 11.00–13.00
Cena: 250 zł

Zgłoszenia są przyjmowane do 5 maja.
Zapisy: ite@onet.eu

***

O prowadzącej:

Tancerka, improwizatorka, choreografka, wykładowczyni akademicka. Absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracowała na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Szkole Aktorskiej Machulskich, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST Kraków, obecnie w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, prowadząc zajęcia treningu fizycznego, świadomości ciała oraz improwizacji.

Improwizacja jest osią działań, na polu  badań, edukacji, twórczości, prezentacji, animacji, upowszechniania. Autorka ok. 30 spektakli improwizowanych, współpracuje regularnie z muzykami polskiej sceny improwizowanej .

Twórca projektów Studio Ciało i Laboratorium Improwizacji, w ramach których organizowane były regularne warsztaty i laboratoria improwizacji, prowadzone przez nauczycieli polskich i zagranicznych. Twórczyni i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca [SIC!], twórczyni Kolektywu Melba (improwizujących tancerzy i muzyków).

Kuratorka rocznego projektu w CSW Zamek Ujazdowski Sic! four seasons.

Trzykrotna stypendystka MKiDN, odznaczona medalem KEN.

Ostatnie prace artystki:

  • projekt badawczy zrealizowany ze studentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, którego rezultatem był spektakl Uważnie się przyglądam;
  • artykuł naukowy w wydawnictwie Akademii Muzycznej w Katowicach Zawsze na nowo;
  • spektakl Mazurki CSW Zamek Ujazdowski w ramach cyklu Sic! four seasons.;
  • cykl Partytury uważności: Piękno jak powietrzeWszystko co jest, wydarza się teraz, Partytury codzienności.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close