Centrum Promocji Kultury Praga-Południe zaprasza w piątek 28 czerwca na warsztaty na bazie ruchu autentycznego i improwizacji, podczas których poruszane będą tematy związane z przyjemnością i relaksem.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Praktyka jest przeznaczona dla osób związanych z tańcem współczesnym i pracujących z ciałem. Ideą projektu CODASI jest zbadanie strategii artystów i artystek, zespołów i kolektywów działających w dziedzinie choreografii oraz wypracowanie metod, które będą wzmacniały tematykę zrównoważenia w tańcu i ruchu.

Prowadzenie:

Agata Życzkowska – choreografka, aktorka, performerka, pedagożka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Stypendystka m.st. Warszawy. Od 2011 r. prowadzi kolektyw HOTELOKO movement makers – zrealizowała m.in. spektakle frau blush, Darklena, Extinction: Replay, Solarpunk. Otrzymała nagrodę za spektakl Absolutely Fabulous Dancers na Festiwalu Quartiers Danses w Montrealu (2019) oraz wspólnie z Mirkiem Woźniakiem Pierwszą Nagrodę za spektakl Axiom of Choice na Sopockich Konsekwencjach Teatralnych (2020). Jej spektakl LUXA był wybrany do Polskiej Platformy Tańca 2024. Swoje choreografie buduje z wykorzystaniem ruchu autentycznego i tożsamości. W pracy pedagogicznej szuka przyjemności i relaksu w tańcu, którą dzieli się z innymi osobami.

Agata Życzkowska o swojej praktyce:

Warsztat ten to wyjątkowy czas dla Ciebie, w którym pragnę zaprosić do odkrywania przyjemności poprzez spotkanie w grupie. Jest to czas, w którym chciałabym dzielić się swoją praktyką jako narzędziem, które otwiera drzwi do fascynującego świata rozkoszy i spokoju. To moment, aby oderwać się od codziennych trosk i zanurzyć się w świecie dźwięków, inspiracji grupowych i przyjemnych doznań. Moją intencją jest stworzenie atmosfery, gdzie uczestniczki i uczestnicy mogą czerpać radość ze wspólnoty, mogą delektować się czasem dla siebie, odkrywać nowe obszary przyjemności, jakie może dostarczyć ruch kolektywny. To czas, kiedy każda osoba może zanurzyć się w zmysłowym doświadczeniu delektowania się życiem poprzez ruch.

Podczas warsztatu proponuję różnorodne formy ruchu. Wykorzystuję metody oparte na improwizacji, pozwalając osobom odkryć związki między ciałem a umysłem. Łączę elementy charakterystyczne dla teatru fizycznego z improwizacją taneczną i pracą zespołową. W trakcie warsztatów eksploruję również możliwości głosu w sposób autentyczny, pozwalając mu płynąć w rytmie ruchu ciała. Budowanie zaufania w grupie i praca nad działaniami zespołowymi stanowią kluczowy element, umożliwiający lepsze poznanie własnego ciała i głosu w kontekście grupy ludzi. Ruch, jaki proponuję, nie dąży do perfekcji, ale skupia się na budowaniu relacji społecznych, otwierając się na drugiego człowieka. Badam uważność, empatię, szczerość i autentyczność, co prowadzi do rozluźnienia i równowagi.

Podczas tego spotkania zaprezentujemy także częściowe efekty naszej pracy nad projektem CODASI, zaprosimy do praktyki ruchowej i do dyskusji. Interesuje nas społeczna ewolucja prowadząca do tolerancji, a jeszcze szerszej do akceptacji i empatii.

Projekt „CODASI – Contemporary Dance for Sustainabilty and Inclusion” to konsorcjum złożone z przedstawicieli pięciu europejskich partnerów z Belgii, Francji, Włoch, Serbii i Polski, które zajmuje się zrównoważonym rozwojem i włączaniem społecznym w tańcu współczesnym. Ideą projektu CODASI jest wymiana dobrych praktyk i przygotowanie podręcznika dla osób związanych profesjonalnie z tańcem współczesnym.

Czego możesz oczekiwać:

  • prezentacja projektu CODASI – „Contemporary Dance for Sustainability and Inlcusion”,
  • spotkanie w kręgu,
  • praktyka taneczno-ruchowa z elementami relaksacji,

Dla kogo:

  • dla osób związanych z tańcem współczesnym,
  • tancerek i tancerzy,
  • choreografek i choreografów,
  • pedagożek i pedagogów tańca,
  • teoretyczek i teoretyków tańca,
  • studentek i studentów wydziałów związanych z tańcem współczesnym, choreografią eksperymentalną lub innymi sztukami pokrewnymi,
  • dla freelancerów/ek działających w tańcu zawodowo,
  • dla zespołów tanecznych i kolektywów działających w dziedzinie choreografii eksperymentalnej, teatru tańca i improwizacji ruchowej,
  • dla innych osób, które pracują profesjonalnie w dziedzinie tańca współczesnego.

Weź ze sobą:

  • wygodny strój,
  • wodę lub coś do picia,
  • telefon lub inne urządzenie do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej.

Wstęp: bezpłatny, bez wcześniejszych zapisów

Więcej: fundacjarozwojuteatru.pl
W razie pytań kontakt: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / kolektyw HOTELOKO movement makers.

Partnerzy: Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, Dame de Pic/Bruksela, l’espace/Palermo, La Galerie Choréographique/Carcassonne, Kultura Nova/Novi Sad.

Dofinansowano przez Komisję Europejską w programie Erasmus+ / edukacja dorosłych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close