Współ_Pracownia zaprasza na pogłębiony warsztat z serii Miękkie Trajektorie prowadzony przez Agnieszkę Sikorską.

Tym razem uczestnicy warsztatów spotkają się na dwa intensywne dni, podczas których skupią się na wewnętrznych i zewnętrznych ścieżkach ruchu, sprawdzą jak wykorzystanie kolistości, spiralności i rotacyjności anatomii może wesprzeć taniec i sprawić, że stanie się on płynniejszy, szybszy i bardziej ergonomiczny.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztat będzie oparty na pogłębionej eksploracji w improwizacji solo oraz z partnerem, a zdobyte doświadczenia zostaną osadzone w strukturze choreografii i kombinacji.
Warsztat łączy metody Flying Low i Passing Through, dodając wiedzę autorki z zakresu Anatomy Trains in Motion (Tom Mayers) i pracy z układem nerwowym. Wszystko podparte jest inspiracjami z praktyk somatycznych i obserwacji ze świata natury. To doprowadzi ciało do dynamicznego ruchu, dostarczy mu porządną dawkę endorfin, a uczestnicy warsztatów będą mogli odnaleźć zabawę i radość w strukturze.

Warsztat jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych osób o co najmniej podstawowym stopniu doświadczenia w praktyce tańca współczesnego.

Agnieszka Sikorska — w 2017 rozpoczęła prowadzenie swoich autorskich i niezależnych zajęć. Poprzez uczenie przetwarza własne doświadczenia taneczne i dzieli się nimi filtrując je przez swoją wrażliwość. Wierzy, że każdy może tańczyć. Swoich uczniów chce obdarzać uwagą, precyzyjnie tłumaczyć kwestie techniczne, by w improwizacji dać pole do wolności i własnych odkryć. Pedagożka zawsze stara się, by na zajęciach panowała atmosfera swobody, bezpieczeństwa i akceptacji.

Wykształcenie zdobywała na kierunku Taniec na Akademii Humanistyczno -Ekonomicznej w Łodzi, Academy of Performing Arts w Pradze oraz podczas programu tanecznego Warsaw Dance Department. Zaś będąc trzy miesiące w Izraelu trenowała z zespołami Batsheva, Vertigo oraz Yasmeen Godder. W 2020 ukończyła drugi rok kursu Akademii Choreografii Eksperymentalnej, kolektywu Centrum w Ruchu. W październiku 2021 uczyła się pod okiem Davida Zabrano podczas 5 weeks Intensive of Flying Low and Passing Through. Tworzy autorskie zajęcia z pola tańca współczesnego, kolektywnej pracy projektowej oraz ucieleśniania natury. Performerka, tancerka i pedagog tańca. Realizuje niezależne produkcje, np. spektakl Patolovja, autorski performance Mowa Ciała, czy videoart Kambium.

Termin warsztatu:
23- 24 marca
sobota godz. 14.00-17.00
niedziela godz. 10.00-13.00

Lokalizacja:
ul. Skaryszewska 15 (Praga Północ) ZIMBA Warszawa

Koszt:
300 zł za cały warsztat

Zapisy i pytania:
przestrzen.tanca@gmail.com
lub na Facebooku i Instagramie: @wspol_pracownia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close