Festiwal Ciało/Umysł rozpoczął przyjmowanie zapisów na warsztaty 22. C/U.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

W tym roku uczestnicy pochylą się nad tematem dobrostanu artystek i artystów tańca i przyjrzą się swoim wewnętrznym porom roku.

Warsztaty dobrej kultury pracy w tańcu Jak tańczyć

6 października 2023 roku, godz. 10.00-14.30; STUDIO teatrgaleria, Modelatornia

Warsztaty otwarte dla osób pracujących w tańcu: tancerek, choreografek, dramaturżek, producentek, organizatorek, edukatorek itp. zainteresowanych tematem kultury pracy, jej krytyczną analizą oraz poprawą warunków pracy, zmianą perspektywy środowiska tańca. Punktem wyjścia dla warsztatów będzie praca berlińskiej Grupy Roboczej zainicjowanej przez Kasię Wolińską i Mateusza Szymanówkę. Dwuletni cykl spotkań i rozmów zaowocował wydaniem w grudniu 2022 publikacji How to (Make) Dance in Berlin – A Toolbox for a Better Work Culture in the Independent Dance Scene.

Prowadzenie: Kasia Wolińska

Język warsztatów: polski

Wstęp wolny, obowiązują zapisy https://tiny.pl/crjcg

Szczegóły: https://tiny.pl/crjdt

***

Warsztaty Cykl menstruacyjny w procesie kreacji

6 października 2023 roku, godz. 15.00–17.00; STUDIO teatrgaleria, Modelatornia

Jakie korzyści uczestnikom i ich otoczeniu może przynieść proces kreacji, który uwzględnia cykl menstruacyjny? Podczas warsztatów Amy Draper będzie demaskować obawy i tabu, jakie towarzyszą rozmowie o cyklu przeniesionej do miejsca pracy. Omówi „wewnętrzne pory roku” (zarys miesięcznych energii), dostarczając w ten sposób uczestnikom narzędzi do rozmowy, wzmacniając ich pewność siebie i zaciekawienie tematem. Warsztaty są kierowane do każdego, kto pracuje twórczo jako lider zespołu czy indywidualny artysta. Odpowiednie dla uczestników w każdym wieku i płci, osób miesiączkujących i niemiesiączkujących.

Prowadzenie: Amy Draper

Język warsztatów: angielski

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: https://tiny.pl/crjdz

Szczegóły: https://tiny.pl/crjfg

Grafika

Amy Draper, warsztaty „Cykl menstruacyjny w procesie kreacji”. Grafika: Fundacja Ciało/Umysł

Grafika

Kasia Wolińska, warsztaty dobrej kultury pracy w tańcu „Jak tańczyć”. Grafika: Fundacja Ciało/Umysł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close