Monika Błaszczak zaprasza na warsztat ruchowy z praktyki Solilokwium, który odbędzie się 29–30 kwietnia 2023 roku w Oddaj Ciężar Studiu w Warszawie.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Co?
Warsztaty ruchowe Solilokwium

Kiedy?
29–30 kwietnia 2023 roku, godz. 11.00–16.00

Gdzie?
Oddaj Ciężar Studio, ul. Kijowska 11, Warszawa

Z kim?
Z Moniką Błaszczak

Cena:
500 zł za całe warsztaty lub 300 zł za jeden dzień warsztatów

Zapisy: monikablaszczak.art@gmail.com

Podczas warsztatów osoby uczestniczące zapoznają się z praktyką Solilokwium, autorską metodą rozwijaną przez niezależną tancerkę i choreografkę Monikę Błaszczak.
Są one skierowane zarówno do profesjonalnych tancerek i tancerzy, jak i wszystkich osób, które są zainteresowane warsztatami, bez względu na wcześniejsze doświadczenia, wiek, stopień mobilności itd. Każda osoba może wziąć udział w tym wydarzeniu.

Każdy dzień warsztatów rozpocznie się rozgrzewką oraz wprowadzeniem do praktyki Solilokwium. Następnie realizowane będą wybrane ćwiczenia z praktyki Solilokwium. Głównym ćwiczeniem przerabianym podczas weekendu warsztatowego w Oddaj Ciężar Studiu będzie proces tworzenia ruchowych prezentów dla wybranych przez siebie osób i miejsc, które dla osób uczestniczących coś znaczą w ich osobistym doświadczeniu. Poprzez tworzenie ruchowych prezentów będą one mogły się przyjrzeć swoim relacjom z tymi miejscami i osobami z ucieleśnionej perspektywy. Stworzone przez nie osobiste ruchowe prezenty zostaną wzmocnione przez ich kolektywną afirmację, dając nam możliwość na przyjrzenie się w praktyce cielesnemu i duchowemu splątaniu, w jakim wszyscy się wspólnie poruszają. Ćwiczenie staje się pretekstem do wzmacniania się w empatii, wczytywania się w historię wpisaną w ciało i środowisko, a także odczuwania emocji przepływających przez ciało.
Na koniec warsztatów osoby uczestniczące porozmawiają o swoich doświadczeniach, podzielą się refleksjami i podyskutują o tym, w jaki sposób na co dzień można kontynuować pracę rozpoczętą podczas warsztatów.

***

O Solilokwium:

Solilokwium to praktyka somatyczna stworzona przez Monikę Błaszczak na styku choreografii, hauntologii i ekologii. Każda osoba może uczestniczyć w warsztacie Solilokwium, bez względu na wiek, poziom mobilności czy wcześniejsze doświadczenia.

W Solilokwium badamy nasze ciała i ich relacje z otoczeniem i innymi ciałami. Badamy zawiłości ciała jako miejsca wiedzy, pamięci i sprawczości. Stajemy się, podążając za liniami naszych pragnień. Opłakujemy, pamiętamy poprzez ruch i poruszamy się z odpowiedzialnością. Spotykamy duchy naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, które są nie/obecne w naszych ciałach i w otoczeniu. Szukamy takiego tańca, który jest możliwy i konieczny na umierającej planecie. Ofiarowujemy nasz ruch jako dar dla ziemi i naszych bliskich, budując wzajemne relacje troski. Kochamy się ze światami.

W warsztacie Solilokwium wzięły udział osoby z przeróżnych zakątków świata w takich miejscach jak: Independent Dance w Londynie, WADE Dance w Nowym Jorku, Planeta Barranco w La Paz, Centro Manna w Santiago, Galerie Molitor w Berlinie, Centrum Pilates i Tańca Pendulum w Poznaniu.

Solilokwium otrzymało wsparcie od takich partnerów jak: Trinity Laban (ENG), Polski Teatr Tańca (PL), La Wayaka Current (CL-ENG), Instytut Adama Mickiewicza (PL), Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (PL), United-C Eindhoven (NL), V.O Curations (ENG), Glasgow School of Art (SCT) i innych.

Więcej o Solilokwium: https://www.monikablaszczak.com/soliloquy

Zapisy:

Na warsztaty można się zapisać, wysyłając maila na adres: monikablaszczak.art@gmail.com.

Żeby zarezerwować miejsce na warsztacie, organizatorka prosi o uiszczenie opłaty do 23 kwietnia.

W mailu można wspomnieć o szczególnych intencjach, potrzebach związanych z tymi warsztatami – żeby osoba prowadząca warsztaty mogła każdą osobę w nich uczestniczącą wesprzeć w indywidualnym procesie z większym zrozumieniem.

W razie jakichkolwiek pytań organizatorka prosi o kontakt.

***

Fotografia autorstwa Samanthy Herman

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close