Stowarzyszenie Pedagogów Teatru – partner projektu Perform Europe East Goes to East w Polsce – zaprasza na odbywające się w ramach tego przedsięwzięcia warsztaty z choreografem Mátém Mészárosem – twórcą Mechanics of Distance.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Máté Mészáros poprowadzi  warsztaty tańca współczesnego ze specjalizacją partnering.

Máté opowiada o warsztatach: „To będą trzy godziny treningu technicznego – będziemy skakać, turlać się, robić skłony, nabywać umiejętności, które pomogą tancerzom udoskonalić swój warsztat bez względu na technikę, w której pracują na co dzień. Głównym tematem warsztatów będzie partnering, ale również przejdziemy przez kilka technik optymalizacji ruchu, pomagających czuć własne ciało i poruszać się bez nadmiernego obciążenia, co nie oznacza unikania fizyczności. Podążamy za mottem Williama Forsythe’a: taniec to kierowany upadek. A przede wszystkim będziemy się świetnie bawić, doświadczając naszego ciała, próbując czegoś, o czym nigdy nie myśleliśmy, że będzie możliwe”.

Warsztaty odbędą się 23 czerwca w godz. 17–20 w Studio42, przy ul. Twardej 42 w Warszawie.

Więcej informacji (bilety): link 1
Wydarzenie na Facebooku: link 2

***

Organizator zaprasza do udziału we wszystkich wydarzeniach Mechanics of Distance w ramach projektu Perform Europe East Goes to East (spacer, performans, warsztaty) w cenie 120 zł.

Bilety: link 1.
Strona wydarzenia: link 2

***

Partnerem projektu Perform Europe East Goes to East w Polsce jest Stowarzyszenie Pedagogów Teatru.

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru to organizacja zrzeszająca artystów, twórców, działaczy i edukatorów teatralnych. Organizacja zajmuje się sztuką ze społecznością, teatrem społecznym, formami, które są na styku teatru, edukacji twórczej i obywatelskiej oraz aktywizmu.

Więcej informacji: www.pedagodzyteatru.org

***

Program Perform Europe wspiera ponadnarodową dystrybucję dzieł performatywnych – prezentowanych na żywo bądź z wykorzystaniem technologii cyfrowej – w ramach państw uczestniczących w programie Kreatywna Europa komponent Kultura. Na podstawie osiągnięć fazy pilotażowej ma zostać utworzony stały schemat wsparcia sektora sztuk performatywnych.

Za opracowanie i wdrożenie programu Perform Europe odpowiadają wspierane przez program Kreatywna Europa sieci europejskie: IETM (International Network for Contemporary Performing Arts), European Festivals Association, Circostrada, European Dancehouse Network; oraz specjalizująca się w badaniach i konsultingu organizacja IDEA Consult.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close