W terminie 18–19 listopada w godz. 10.00–13.00 w Studio Oddaj Ciężar przy ul. Kijowskiej 11 w Warszawie odbędą się warsztaty Improwizacja: Dostęp./Obecność_forma_działanie, które poprowadzi Ilona Trybuła.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Dostęp, czyli jak i co tam robić? Jak poruszać się, decydować i wybierać we wszystkim?
Bo improwizacja ma Dostęp do wszystkiego. Zatem kiedy już uzyskamy Dostęp do swobodnego ( w miarę) improwizowania, którego jednym z warunków jest OBECNOŚĆ, zaczynamy działać. Działamy tworząc formę – ciałem otwartym na wielość możliwości, zmianę, a także na doskonalenie techniczne, jakościowe. Działamy solo i w większych składach. Forma obejmuje taniec, ruch, ale też większe zjawiska – całą choreografię zdarzeń. Wszystko jest w działaniu, w ruchu, żyje.

(Ilona Trybuła)

Improwizacja, to potężne narzędzie, które pozwala odkryć i określić tożsamość twórczą, własny język ruchu – tańca i myślenia choreograficznego. To potężne i wspaniałe narzędzie odkrycia i afirmacji siebie ( nie tylko jako twórcy), a także społeczne – komunikacji opartej na słuchaniu, przyjmowaniu i współpracy.

(Ilona Trybuła)

Improwizacja to kompletny sposób działania, uczenia się, rozwijania techniki ruchu, tworzenia, odkrywania i współpracy. To technika. To w końcu język sceniczny.

Zajęcia adresowane są do wszystkich osób, które w swojej pracy wykorzystują potencjał twórczy i chcą go rozwijać. Zajęcia będą również odpowiednie dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z improwizacją.

Koszt warsztatów: 250 zł

Zgłoszenia należy kierować na adres: ite@onet.eu

Osoby chcące wziąć udział w pojedynczym dniu warsztatu mogą zapytać o taką możliwość prowadzącej.

O prowadzącej:

Ilona Trybuła – tancerka, improwizatorka, choreograf, wykładowca akademicki. Absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, w Szkole Aktorskiej Machulskich, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST Kraków, obecnie w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej W Katowicach, prowadząc zajęcia treningu fizycznego, świadomości ciała oraz improwizacji. Improwizacja jest osią działań, na polu badań, edukacji, twórczości, prezentacji, animacji, upowszechniania. Autorka ok. 30 spektakli improwizowanych, współpracuje regularnie z muzykami polskiej sceny improwizowanej. Twórca projektów Studio Ciało i Laboratorium Improwizacji, w ramach których organizowane były regularne warsztaty i laboratoria improwizacji, prowadzone przez nauczycieli polskich i zagranicznych . Twórczyni i dyrektorka artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca [SIC!], twórczyni Kolektywu Melba (improwizujących tancerzy i muzyków). Kurator rocznego projektu w CSW Zamek Ujazdowski Sic! four seasons. Trzykrotna stypendystka MKiDN, odznaczona medalem KEN.

Ostatnie prace:

▪ Projekt badawczy zrealizowany ze studentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu , którego
rezultatem był spektakl Uważnie się przyglądam;
▪ Autorka artykułu naukowego w wydawnictwie Akademii Muzycznej w Katowicach Zawsze na nowo;
▪ Spektakl Mazurki CSW Zamek Ujazdowski w ramach cyklu Sic! four seasons;
▪ Cykl Partytury uważności: Piękno jak powietrze | Wszystko co jest, wydarza się teraz | Partytury codzienności.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close