Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania oraz Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zapraszają na warsztat odbywający się w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania. Zajęcia poprowadzi Daniel Abreu, jeden z artystów tego festiwalu.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O zajęciach:

Daniel Abreu w swoim procesie nauczania koncentruje się na ciele i jego odpowiednim wykorzystaniu w oparciu o wiedzę fizyczną, na jego ograniczeniach i możliwościach. Wciąż pracując z tańcem formalnym, zgłębia tematykę struktury ciała, gestów i ciała w ruchu. Wykorzysta tę wiedzę, aby zagłębić się w strukturę ciała i jego mobilność.

Świadomość komórkowa, struktura ciała, podpory, ciężar, impuls, kierunek, projekcja… Technika jako instrument integrujący ciało, które przekazuje komunikat, ciało obdarzone świadomością. Poprzez sekwencje choreograficzne, wzorce improwizacji, gry, dynamikę grupy i adnotacje, będzie można poczuć i wyłapać to, co sprawia, że poruszamy się swobodniej.

Adresatami zajęć są osoby zainteresowane ruchem scenicznym.

Organizator poleca stosowanie nakolanników.

***

O artyście:

Daniel Abreu jest tancerzem i choreografem pochodzącym z Teneryfy, gdzie rozpoczął swoje dociekliwe studia nad ruchem ciała i ekspresją sceniczną. W trakcie studiów artystycznych uzyskał również dyplom z psychologii, co przekłada się na przemyślaną poetycką symbolikę jego choreografii. Jako performer doskonalił swoje umiejętności taneczne w wielu różnych zespołach tanecznych oraz krajowych organizacjach tanecznych i teatralnych, a jako twórca zgromadził bogate doświadczenie w ponad pięćdziesięciu dotychczasowych produkcjach. Spektakle te były wystawiane w wielu krajach, a ich przychylne przyjęcie zarówno przez krytyków, jak i publiczność zaowocowało wieloma nagrodami. Dzięki temu zespół Daniela Abreu od lat jest jednym z najbardziej znanych zespołów na scenie tanecznej. Projekt tego zespołu powstał dopiero w 2004 roku, o czym łatwo zapomnieć, biorąc pod uwagę ogrom kreacji i współpracy, które złożyły się na to, co znamy jako Daniel Abreu Company. W wyniku całej tej twórczej pracy Daniel Abreu był zapraszany do prowadzenia różnych warsztatów i kursów, podczas których dzielił się swoją wizją twórczą i technikami ekspresji ciała. Daniel był również dyrektorem artystycznym LAVA Compañía de Danza, zespołu tanecznego Auditorio de Tenerife w latach 2018-2020. Ponadto nadal ściśle współpracuje przy innych projektach z takimi twórcami, jak Fattoria Vittadini, Zagreb Dance Company, Nomadas Company, Titoyaya Company i Teatr Zawirowania. W 2011 roku znalazł się także w prestiżowym gronie artystów europejskiego programu Modul Dance. Wśród wielu nagród otrzymanych w trakcie swojej bogatej kariery, najważniejsze z nich to National Dance Prize 2014 for Creation, przyznana przez Ministerstwo Edukacji, Kultury i Sportu. Prowadził zajęcia i kursy w różnych teatrach, na festiwalach i w ośrodkach szkoleniowych w Europie, Azji i Ameryce, skupiając się na formie i ekspresji ciała.

***

Termin:
1 lipca godz. 17.30–19.00

Miejsce:
Warsztat odbędzie się w Akademii Tańca Zawirowania, przy ulicy Wspólnej 61.

Koszt:
1,5 godziny warsztatu – 60 zł

Płatność i zapisy:
https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice…
1. Zarejestruj się w systemie Fitssey;
2. Wybierz z zakładki „Grafik” interesującą datę;
3. Kliknij w „Zapisz się”;
4. Kup karnet na warsztaty za pomocą wybranej przez siebie metody.

Poziom open

***

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa. Sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

***

Dane osobowe i wizerunek uczestnika wydarzenia mogą być wykorzystywane w celu promocyjnym. Zakup biletu oraz uczestnictwo w wydarzeniach są jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie wizerunku na wszelkich materiałach promocyjnych zarejestrowanych w czasie wszystkich wydarzeń festiwalowych organizowanych przez Fundację Scena Współczesna.

Więcej informacji o wydarzeniu: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close