Teatr Studio im. S.I. Witkiewicza w Warszawie zaprasza na warsztaty Dzikie ciała z Martą Ziółek i daisy cutter.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Jeśli nie mogę tańczyć, to nie moja rewolucja
Emma Goldman

Punktem wyjścia dla warsztatów jest potrzeba stworzenia przestrzeni celebracji WOLNYCH CIAŁ, dedykowanej wspólnototwórczej, społecznie oczyszczającej mocy tańca. Opierają się one na hybrydowej technice, wzmacniającej indywidualną i grupową obecność. Praktyka taneczna jest budowana modułowo, przy granej na żywo muzyce dj-ki daisy cutter.

Będziemy czerpać z anatomii doświadczalnej i technik somatycznych, pogłębiając czucie i świadomość ciał. Będziemy łączyć zarówno elementy medytacji dynamicznej, footworków pochodzących z kultury klubowej i ulicznej, jak i transowych tańców. Zbadamy różną dynamikę i charakter ruchu, różne typy poruszenia i ekspresji fizycznej.

Jaka jest motywacja fizyczna i emocjonalna naszych ciał do ruchu? Jakie emocje towarzyszą nam w ruchu i jak mogą być świadomie transformowane we wspólny gest, działanie, taniec? Jak budowana jest łączność, wzajemność między ciałami, współ-bycie, wspólne formy oporu oraz współ-czucie w ruchu?

O prowadzących:

Marta Ziółek – choreografka, reżyserka, performerka. Absolwentka choreografii w SNDO w Amsterdamie. Certyfikowana nauczycielka Vinyasa Yoga Teachers RYT 200.
Aktualnie jest w trakcie szkolenia na facylitatora TRE (Trauma Release Therapy).
Odnosząc się do kolektywnych technik cielesnej partycypacji bada emancypacyjną i uzdrawiającą społecznie moc tańca. Prowadzi warsztaty empowermentowe dla kobiet. Taniec postrzega nie tylko jako przestrzeń indywidualnej manifestacji ciał, ale jako kolektywne działanie, które może stać się narzędziem oporu i rodzajem kinetycznej broni. W swoich choreografiach tworzy hybrydowe formy, przemieszczając się od rebelianckich gestów kultury ulicznej do sztuki wysokiej. Zajmuje się zagadnieniem autoinscenizacji kobiecego ciała i głosu. Działa w obszarze tańca, filmu i teatru. Autorka m.in. takich spektakli, jak: Zrób siebie, TO, Seans z Pamelą, TRUCIZNA (Polski Teatr Tańca), PANIE WŁADZO, TO SĄ TYLKO TAŃCE (razem z Anką Herbut), MONSTERA, LARVA (Komuna Warszawa).

Tosia Ulatowska [daisy cutter] – historyczka sztuki, kuratorka, DJ-ka. Jej praktyka mieści się na pograniczu świata sztuki, animacji kultury, oddolnego aktywizmu i sceny muzyki elektronicznej. Absolwentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną ASP w Warszawie, gdzie obroniła dyplom o politycznym potencjale choreografii społecznej. Współzałożycielka kolektywu FLAUTA, organizującego imprezy benefitowe na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym oraz Radia Kapitał – pierwszego polskiego radia społecznościowego. Laureatka nagrody im. prof. Lecha Tomaszewskiego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2018), Stypendium Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego (2021), Stypendium artystycznego Warszawy (2022).

Terminy:

  • środa, 31 maja 2023, godz. 18.00;
  • czwartek, 15 czerwca 2023, godz. 18.00 (termin odwołany)

Wstęp płatny

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close