Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na warsztaty Kobiece ciała z Franceską Caselli.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Kobiece ciała to warsztaty ruchowe dedykowane kobietom w każdym wieku (16+). Nie jest wymagane żadne szczególne doświadczenie. To czas i przestrzeń poświęcona słuchaniu ciała i ruchu.

Podczas warsztatów zostaną wypracowane poszczególne sceny, które następnie będą częścią przedstawienia Estranee, duetu Franceski Caselli i Magdaleny Wójcik.

Opis:

Ciało gromadzi serię wspomnień, które nosimy na co dzień. Zatrzymuje myśli, doznania i emocje, które przejawiają się w postawie i w słowach.
Ciało, które się porusza świadomie może stać się źródłem zmian i transformacji.
Uważność, słuchanie, ruch i dynamika otwierają nowe możliwości percepcji, wyobraźni i bycia.

Cele warsztatu:

  • stworzenie przestrzeni i czasu dla kobiet na kontakt z własnym ciałem;
  • ćwiczenie wsłuchiwania się w potrzeby fizyczne/ruchowe/ciała, aby otworzyć się na wszelkiego rodzaju potrzeby osobiste;
  • otwarcie bezpiecznej przestrzeni, w której uczestnicy nie czują się oceniani, ale wolni, by się wyrażać poprzez ruch, słowa i głos;
  • podzielenie się niektórymi zasadami techniki tańca współczesnego i improwizacji. Na przykład wykorzystanie ciężaru ciała, off balance, przepływu i różnych jakości ruchu;
  • stworzenie spektaklu tanecznego, aby się dzielić wykonaną pracą podczas warsztatów.

Warsztat składa się z dwóch części:

  • indywidualnej praktyki mającej na celu wzmocnić jakość ruch lub zadań improwizacyjnych skupiające się na dialogu z własnym ciałem;
  • praktyki grupowej.

Termin i miejsce (warsztaty):

Warsztaty odbędą się w terminie 14–15 stycznia w godz. 10.00–15.00 (+ próba generalna: 19 stycznia) w Akademii Tańca Zawirowania, przy ul. Wspólnej 61, w Warszawie.

Termin i miejsce (pokaz):

Pokaz odbędzie się 19 stycznia 2023 roku w Teatrze Tańca Zawirowania, przy ul. Bruna 9, w Warszawie.

Zapisy przez: https://app.fitssey.com/akademiazawirowania/frontoffice

Koszt warsztatów: 400 zł

O prowadzącej:

Francesca Caselli – włoska tancerka i instruktorka tańca. Artystka po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na Uniwersytecie Bolońskim na Wydziale Polityki. W tym samym roku dostała pracę w Junior Company Iuvenis Danza pod dyrekcją Grety Bragatini. Wzięła udział w Biennale Danza College w Dance Grammar Roya Assaf i występowała na scenie w operze barokowej Le fate. Po tej przygodzie przeprowadziła się do Holandii i wstąpiła do Dia Junior Company pod dyrekcją Martine Van Santen. W 2015 roku rozpoczęła roczne studia w Catanii w projekcie Modem Roberta Zappalli, dzięki którym zajęła się badaniami nad ruchem. Na swojej drodze spotyka takich choreografów, jak: Loris Petrillo, David Zambrano oraz Elisa Pagani, która zaproponowała jej staż w Compagna DNA w Bolonii. W 2016 roku stała się częścią projektu Centrale Mediterra pod kierownictwem tancerza Ultima Vez Giovanniego Scarcelli. W 2017 ukończyła miesięczny kurs Davida Zambrano na Sycylii. Obecnie mieszka w Bolonii, pracuje z Compagna DNA, uczy tańca oraz uczęszcza na zajęcia z capoeiry i improwizacji kontaktowej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close