Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na warsztaty performatywne z Bożną Wydrowską. Odbędą się one 26 listopada w godz. 12.00–14.00 w Akademii Tańca Zawirowania (ul. Wspólna 61/101).

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Na warsztaty zapraszamy osoby w wieku 16+ otwarte na praktykę ruchową i performatywną.

Wychodząc z tradycji kultury ballroom, Bożna zaprosi uczestniczki i uczestników do performatywnego eksperymentu na temat różnorodności własnej tożsamości. Odwołując się do praktyki takich kategorii jak Runway, Face oraz Face with Performance, zaproponuje spojrzenie na ciało jako ośrodek płynnych form znaczeń oraz zwróci uwagę na twarz i ruch jako narzędzia o ładunku politycznym i emancypacyjnym.

Zapisy:

Liczba miejsc ograniczona
Zapisy: biuro.ctit@gmail.com

Więcej informacji:

Czas trwania: 2 godziny
Koszt: 100 zł
Informacje: 790-555-979

O artystce: 

Bożna Wydrowska – artystka wizualna, performerka oraz choreografka. Znana jako Matka kultury ballroom w Warszawie. W latach 2014–2021 należała do międzynarodowej queerowej rodziny – Royal House of Milan z Nowego Jorku. Od 2016 kuratorka Balu u Bożeny, wydarzenia performatywno-tanecznego łączącego ballroom z lokalną sceną muzyczną, nagrodzonego inicjatywą Ballantine’s True Music Fund 2022. W swojej działalności artystycznej łączy sztukę kultury ballroom z alternatywnymi praktykami choreograficznymi ruchu i głosu. W 2020 roku ukończyła zaawansowany program edukacyjny pt. Choreografia w Centrum 2. Od 2015 roku pracowała m.in w takich instytutach jak TR Warszawa, Teatr Studio, Komuna Warszawa czy Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. Performowała również w wielu przestrzeniach galeryjnych takich jak Galeria Piktogram, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Galerii Labirynt w Lublinie czy Calvert 22 Foundation w Londynie. Laureatka drugiej nagrody Artystycznej Podróży Hestii (2019) oraz nagrody Elle Style Awards w kategorii “Odkrycie Roku” (2022).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close