Ruszyły zapisy na warsztaty w ramach VIII edycji Festiwalu Sfera Ruchu_Toruń 2023. Zajęcia odbędą się w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2023 roku.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztaty poprowadzą:

  • Iwona Olszowska – Improwizacja ze świadomością ciała;
  • Anna Krysiak – Taniec współczesny;
  • Tomasz Pomersbach – Taniec współczesny. Technika oraz Odpoczynek w ruchu. Improwizacja i risercz

Cennik:

  • Karnet na całe warsztaty 350 zł (przy wpłacie do 4 czerwca) / 390 zł (przy wpłacie od 5 czerwca);
  • Jeden dzień warsztatowy 150 zł (przy wpłacie do 4 czerwca) / 180 zł (przy wpłacie od 5 czerwca);
  • Zajęcia z jednym nauczycielem przez trzy dni / 3 lekcje/ 150 zł (przy wpłacie do 4 czerwca) / 180 zł (przy wpłacie od 5 czerwca)

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Przed dokonaniem wyboru zajęć organizator prosi o to, by zapoznać się z harmonogramem warsztatów oraz cennikiem.
Uczestnicy warsztatów mają bezpłatny wstęp na prezentacje festiwalowe. Artyści, których prace zostaną zakwalifikowane na Festiwal, mogą wziąć udział w warsztatach z 30% zniżką, w miarę wolnych miejsc.

Link do formularza zgłoszeniowego na warsztaty: https://forms.gle/aKsmK3KXN43s8QGn9

Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego należy poczekać na maila z informacją zwrotną o przyjęciu zgłoszenia i wolnych miejscach. Następnie należy wpłacić należną kwotę na konto oraz przesłać potwierdzenie wpłaty na adres: sferaruchuwarsztaty@gmail.com

Wpłaty należy dokonać na konto:

Fundacja Kult Kultury
ul. Świerkowa 11, 87-134 Zławieś Mała
Nr konta 82 1140 2004 0000 3702 7546 2539
w tytule: Sfera Ruchu Toruń – warsztaty

Informacje o nauczycielach, opisy zajęć oraz regulamin warsztatów znajdują się na stronie:
http://www.sferaruchutorun.pl/4/warsztaty

Kontakt: (+48) 698 899 967 lub sferaruchuwarsztaty@gmail.com

O zajęciach:

Anna Krysiak – Taniec współczesny

Styl ruchu Anny Krysiak powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma reżyserami, pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jest on wynikiem własnych badań nad transformacją i możliwościami ciała człowieka, koncentrując się na naturalnych impulsach z niego wypływających, pracy z energią, intencją, wyobraźnią i tym co wprawia nas w ruch i dlaczego; wykorzystuje swobodny przepływu energii, pęd, ciężar ciała i balans (stan między równowagą a upadkiem)

Iwona Olszowska – Improwizacja ze świadomością ciała

Przygotowanie ciała i zmysłów do obecności tu i teraz, atencji, uwagi i obserwacji.
Zestrojenie Mindów do czucia ciała, rozpoznawania znaczeń, ekspresji emocji, wyrażania myśli, pogłębiania wyobraźni skojarzeń oraz korzystania z intuicji.
Rozwijanie improwizacji na poziomie świadomym. Podążanie za impulsami, ich multiplikowanie, rozwijanie i pogłębianie materiału ruchowego głęboko osadzonego w parametrach czasu i przestrzeni.

Tomasz Pomersbach – Taniec współczesny. Technika

Dla Tomasza Pomersbacha zajęcia z techniki tańca to przede wszystkim praktyka „strojenia” ciała. Balansowania pomiędzy robieniem a odpuszczaniem, napięciem a rozluźnieniem. Wszystko po to, aby ruch mógł płynąć w ciele swobodnie, przestrzennie i wydajnie. Fascynuje go przy tym zdolność ciała do samoorganizowania się w ruchu, którą to zdolność w jego odczuciu można wzmacniać przez redukowanie wysiłku, wzmacnianie wewnętrznej komunikacji pomiędzy częściami ciała oraz uwrażliwianie się na działanie grawitacji.

W ramach zajęć uczestnicy będą pracować na frazach ruchowych i fragmentach choreografii, jak również na otwartych tematach improwizacyjnych, które pozwolą im na rozpracowywanie zagadnień związanych z techniką tańca.

Warsztat przeznaczony jest dla średnio- i zaawansowanych praktyków tańca.

Tomasz Pomersbach – Odpoczynek w ruchu. Improwizacja i risercz

Warsztat poświęcony praktyce ruchu bezwysiłkowego, lekkiego, a zarazem energetyzującego i otwierającego. Uczestnicy wprawią ciała w liczne delikatne mikroporuszenia, pozwalając odpocząć nadmiernie spiętym mięśniom i usuwając blokady z ciała. Będą badać równowagę pomiędzy aktywnością i odpuszczeniem, wzmacniając wewnętrzny dialog pomiędzy częściami ciała. Udostępnią ciałom dla ruchu swobodnego i nieuporządkowanego, rozmiękczając swoje nawyki i odkrywając dzięki temu nowe, bardziej wydajne sposoby poruszania się.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close