Odin Teatret i B’Cause Dance Company serdecznie zapraszają na warsztaty taneczno-teatralne. Będą one podzielone na dwie części (2 godziny każda) – część teatralną oraz część taneczną. Część teatralną poprowadzi Carolina Pizarro, a część taneczną – Bartek Woszczyński.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Opis warsztatów:

1) Część teatralna Energy in action
Prowadząca: Carolina Pizarro

Uczestnicy warsztatów skupią się na podstawowym treningu aktora, łącząc tradycyjne dyscypliny i zasady teatralne, takie jak partytury, powtórzenia, organiczność i rytm, odkrywając różne rodzaje energii w działaniu oraz pracując nad kompozycją, opozycją, równowagą i energią. Poznają różne sposoby skakania, wirowania i poruszania się w przestrzeni z fizycznych partytur Kalaripayattu, wykorzystując ciszę, różne rodzaje muzyki, piosenki i teksty do pracy z głosem i ciałem.

Myśl przewodnia warsztatów:
– dialog ze zmęczeniem i oporem;
– kontrola wagi, skupienie, oddychanie, równowaga, przepływ i świadomość centrum ciała;
– teatralność i kierunki ciała, przestrzeni i czasu;
– rozwój trzech podstawowych zdolności: cierpliwości i wytrwałości, zdolności do wysiłku oraz zachowania spokoju i bycia w teraźniejszości.

Biografia:

Carolina Pizarro urodziła się w 1981 roku w Chile. Jest aktorką, reżyserką, pedagożką i producentką. Posiada tytuł Bachelor of Arts ze specjalizacją aktorstwo na Uniwersytecie Chile. Kontynuowała proces uczenia się w różnych obszarach pracy scenicznej i studiowała kilka technik fizycznych i wokalnych. W 2008 roku Carolina rozpoczęła badania nad przekazywaniem doświadczenia, autonomią artystyczną i budowaniem pomostu między treningiem a kreacją, który stał się podstawą jej pracy artystycznej. Relacje Karoliny z Julią Varley i Robertą Carreri, bliskie związki z Odin Teatret od 2006 roku, a z drugiej strony spotkania z jej nauczycielami Karnan Kumar w Silambattan, Lakshman Gurukkal i Radhika Gurukkal w Kalaripayattu od 2011 roku stanowią inspirację do kontynuacji praktycznego uczenia się i badania.

W latach 2010–2012 Carolina była aktorką w Historii Abierta wyreżyserowanej przez Lorenta Wansona, podróżując po Chile, Belgii i Francji. W Chile kieruje grupą studentów wyższych uczelni oraz rozpoczęła międzynarodowy projekt Transfer, aby zaprosić do Chile zagraniczne teatry i artystów. W latach 2010–2015 była nauczycielką Escuela de cuenta cuentos Fundación Mustakis (techniki opowiadania historii) oraz producentem Maratón internacional de Cuenta Cuentos ECC.
W lutym 2013 roku Karolina otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki i najlepszego spektaklu na Coquimbo Theatre Festival w Chile.

Jest aktywną członkinią projektu Magdalena i Kobiet dla Kultury. Jest twórczynią projektu społecznego Twoja historia to moja historia oraz Czas na zabawę, gdzie pracuje z dziećmi z ośrodków dla uchodźców, szkół i świetlic środowiskowych. Swoimi spektaklami, pokazami pracy i warsztatami Carolina przekazuje swoje doświadczenie podczas wydarzeń organizowanych przez różne instytucje kultury, uczelnie, niezależne firmy, festiwale teatralne na całym świecie. Carolina dołączyła do Odin Teatret jako aktorka we wrześniu 2015 roku.

2) Część taneczna Choreograficzny dialog
Prowadzący: Bartek Woszczyński

Warsztat ten poświęcony jest zadaniom kreatywnym, które często tancerze dostają od choreografów podczas procesu tworzenia, aby czynnie uczestniczyć w kreowaniu ruchu. Zadania te pełnią formę dialogu, w którym choreograf może zaszczepić pewną ideę w tancerzach, z którymi pracuje, a oni, w oparciu o instrukcje (czasem ścisłe, dotyczące bezpośrednio ruchu, a czasem bardziej ogólne) mają szansę zinterpretować we własny sposób.

Biografia:

Bartek Woszczyński – choreograf, tancerz, założyciel i dyrektor artystyczny B’cause Dance Company. Absolwent londyńskiej wyższej szkoły the Rambert School of Ballet and Contemporary Dance oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Tańca, który ukończył z odznaczeniem Magna Cum Laude. Bartek zaczął tańczyć w Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, a następnie w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach, z którymi do dziś jest związany. Jako tancerz miał zaszczyt współpracować z takimi choreografami jak Fotis Nikolaou, Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Mari Carrasco, Ashley Lobo i występować w ich spektaklach w wielu państwach Europy i świata.

Bartka choreografie wystawiane były w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Danii, we Włoszech, w Kanadzie, Albanii, Bułgarii, na Białorusi, w Macedonii, Portugalii, Izraelu, na Litwie, w Czechach, Grecji, Belgii, Hiszpanii oraz Korei Południowej. Jest choreografem oraz twórcą takich spektakli jak SIRI (spektaklu zrealizowanego w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) czy After the Past (spektaklu realizowanego podczas rezydencji artystycznej w Korei Południowej i zaproszonego na festiwale w 5 państwach). Na swoim koncie ma kilkanaście stworzonych produkcji dla B’cause Dance Company oraz innych teatrów, a także choreografię do musicalu Janowska. Synowie Aliny.

Bartek tworzył również choreografie oraz ruch sceniczny do wielu produkcji filmowych m.in. On|Off – projekt filmowy realizowany przez The Doll – creative agency na London Fashion Week; teledysk dla włoskich artystów Limitude i wiele innych, autorskich projektów. Jego autorski film taneczny Let’s Talk About It zaledwie w rok został zakwalifikowany do 11 festiwali, w 8 państwach zdobywając the Best Interpretation Award podczas festiwalu InShadow w Lizbonie.

***

Wymagania uczestników:
– uczestnicy nie powinni mieć kontuzji;
– doświadczenie nie jest wymagane;
– wygodna odzież, neutralna i bez wzorów (koszulka na zmianę oraz woda)

Język warsztatów: angielski

Termin:
12 września (poniedziałek)
godz. 10.00–14.30

Miejsce:
Szkoła Tańca ABRA STUDIO
al. Jana Pawła II 11
I piętro

Zapisy:
https://forms.gle/Jnnp1avGXbsqYty4A

Koszt warsztatów: 90 zł

Płatność przelewem na konto przed wydarzeniem jest gwarancją miejsca na warsztatach. Liczba miejsc ograniczona. Dane do przelewu wyślemy po otrzymaniu zgłoszenia.

***

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na: info@bcausedancecompany.com.

Organizatorzy:
– Fundacja B’cause;
– B’cause Dance Company

Współorganizatorzy:
– Ikarus Stage Arts
– Nordisk Teaterlaboratorium – Odin Teatret

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close