Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na sześciodniowe warsztaty prowadzone przez Annę Piotrowską. Zajęcia adresowane są do osób na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Warsztaty odbywać się będą w dwóch turach:
28-29 września w godzinach 18.00 – 20.00
21-24 października w godzinach 18.00 – 20.00
Ostatniego dnia warsztatów otworzymy drzwi dla tych, którzy zechcą oglądać jak pracujemy.

Opis warsztatu:
Cykl 5 spotkań opiera się przede wszystkim na pracy z energią i pobudzaniem kreatywności. Zajęcia z pogranicza techniki tanecznej opartej na floorworku, release, flow, partnerowaniu, koordynacji i co ważne improwizacji. Anna Piotrowska od lat poszukuje metody twórczej, którą nazwała ONEBODYSPACERECOGNIZER. W praktykach tych towarzyszy jej aktywnie Anna Duda. Wspólnie przyglądamy się i badamy przestrzeń ONEBODYSPACERECOGNIZER. Widzieć więcej oznacza zobaczyć, patrzeć; słyszeć: wsłuchiwać się i usłyszeć, czucie zlokalizowane jest w dotyku i oddechu, na powierzchni i głębiej w ciele, odczuwanie tego, co się dzieje z naszym ciałem w różnych stanach, krajobrazach i wydarzeniach. Jak mogę wejść w siebie i wyjść bogata o doświadczanie, które przekłada się na zrozumienie i zaufanie do samej siebie. G Ł Ę B I E J. Co to oznacza? Istotnym jest zobaczyć, gdzie jest źródło mojego bycia, a co za tym idzie poruszenia mnie, a później poruszenia mojego ciała. W prostocie jest siła. W ciężarze jest siła i w akceptacji swojej fizyczności. Jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz? Warsztat jest nauką obserwacji siebie i innych w improwizacji i sekwencjach tanecznych. Ważne podczas pracy jest ciągłe pogłębianie świadomości ciała i aktywna obserwacja siebie samego w ruchu („objective body”, „out of my CRITIC”). Istotna jest zawsze obserwacja uczestników zajęć i zlokalizowanie ich potrzeb cielesnych i energetycznych. Wnikliwa obserwacja powoduje jednoczesną reakcję i kreację zajęć. Praca z ciężarem ciała, szukanie przepływu ruchu i definiowania, w których momentach taniec ma szansę zaistnieć w ciele poruszanym, poruszonym i poruszającym się. Ważna jest również praca z energią i zaangażowaniem całego ciała „one body”.

Całkowity koszt zajęć:
200 PLN przy płatności do 24 września
250 PLN cena regularna, płatna najpóźniej do 28 września

Zapisy, informacje: biuro.ctit@gmail.com
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close