Po udanym festiwalowym lecie 2021, Festiwal ImPulsTanz zaprasza wszystkich miłośników tańca, aby ponownie odwiedzili Wiedeń w 2022 roku. Oprócz bloków takich jak ATLAS – create your dance trails, stypendium danceWEB, kursu certyfikującego z zakresu miorefleksoterapii uzupełnionej o techniki somatyczne (Embodied Myoreflex Therapy Practitioner Certification), ImPulsTanz ponownie oferuje programy edukacyjne ImPacT i Team up!. Programy te dedykowane są dla młodych tancerzy, a ich celem jest umożliwienie im spotkania z doświadczonymi praktykami tańca i doskonalenie techniki poprzez indywidualne plany treningowe.

Rejestracja uczestników i nabór zgłoszeń już trwają!
Więcej informacji: www.impulstanz.com/en/education

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

O programach edukacyjnych i treningowych:

Atlas – create your dance trails to pięciotygodniowy program treningowy, który oferuje możliwość intensywnego rozwoju zawodowego młodym artystom tańca, posiadającym niewielkie doświadczenie choreograficzne. Atlas – create your dance trails stanowi odpowiedź na dwie podstawowe potrzeby początkujących choreografów: dostęp do pracowni badawczej/twórczej oraz inspiracji płynącej z udziału w zajęciach prowadzonych przez wybitnych pedagogów, szerokiego kontekstu w postaci międzynarodowych produkcji tanecznych oraz wymiany z artystami i artystkami z ponad 100 krajów. Trenerem programu Atlas 2021 jest Guy Cools, który jako dramaturg tańca pracował wcześniej z takimi artystami, jak Akram Khan czy Sidi Larbi Cherkaoui.

Termin nadsyłania zgłoszeń do programu ATLAS – create your dance trails: 31 marca 2022, godz. 12.00 CET (Czas Środkowoeuropejski Standardowy).

Termin programu ATLAS – create your dance trails: 6 lipca – 10 sierpnia 2022.

Informacje o programie oraz zgłoszenia: www.impulstanz.com/en/atlas

Program stypendialny danceWEB oferuje młodym tancerzom i choreografom z całego świata pięciotygodniowy program szkoleń zawodowych w dziedzinie tańca współczesnego
i performansu w ramach ImPulsTanz. Projekt obejmuje ponad 200 warsztatów i projektów badawczych, około 100 spektakli, a także opiekę artystyczną dwójki mentorów – Wima Vandekeybusa i Nicoli Schößler. Stypendium danceWEB daje tancerzom bezpośredni dostęp do festiwalu ImPulsTanz, będącego miejscem spotkania uczniów, choreografów, zespołów, dziennikarzy, producentów, nauczycieli i miłośników tańca z całego świata.

Termin danceWEB: od 6 lipca do 10 sierpnia 2022
Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 grudnia 2021, 12:00 CET (Czas Środkowoeuropejski Standardowy).

Informacje o programie oraz zgłoszenia: www.impulstanz.com/danceWEB

Kurs certyfikujący z zakresu miorefleksoterapii (Embodied Myoreflex Therapy Practitioner EMP Certification) skierowany jest do tancerzy, pedagogów tańca, osób zajmujących się technikami somatycznymi i pracujących w sektorze artystycznym, terapeutycznym lub społecznym, poszukujących praktycznych narzędzi terapeutyczno-edukacyjnych. Jako wyszkoleni terapeuci EMP uczestnicy kursu będą mogli korzystać z narzędzi neuro-mio-powięziowej terapii ruchowej i metod manualnych, aby wspierać i rozwijać pełny potencjał ruchowy swoich klientów. Instruktorzy programu EMP – dr Kurt Mosetter i dr Kerstin Kussmaul – są ekspertami i pionierami z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym.

Czas trwania kursu Embodied Myoreflex Therapy Practitioner Certification: do kwietnia 2023
Termin zgłoszeń: 12 grudnia 2021
Szczegółowe informacje na temat kursu oraz zapisów znajdują się tutaj: www.impulstanz.com/embodied-myoreflex-therapy

Program akademii ImPacT skierowany jest do studentów kierunków tanecznych i zespołów. Dwutygodniowy program ImPacT pozwoli młodym artystom nawiązać kontakty z profesjonalistami z całego świata. Oprócz warsztatów i spektakli, program ImPactT obejmuje także dyskusje z artystami ImPulsTanz i spotkania networkingowe. Ponadto, studenci ImPacT będą pracowali pod okiem doświadczonego mentora.

Termin programu ImPacT: 2 tygodnie w okresie od 7 lipca do 7 sierpnia 2022
Informacje o programie oraz zgłoszenia: www.impulstanz.com/impact

Team up! to tygodniowy intensywny projekt warsztatowy przeznaczony specjalnie dla grup (od 8 osób w górę), które chciałyby pogłębić swoje umiejętności techniczne i rozwijać się artystycznie. Harmonogram szkoleń dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uczestników, co w połączeniu z możliwością oglądania spektakli prezentowanych w ramach ImPulsTanz, z pewnością okaże się bogatym źródłem inspiracji.

Termin programu Team up!: 7 dni w okresie 7 lipca – 7 sierpnia 2022 (termin uczestnictwa ustalany indywidualnie dla wybranych zespołów)

Informacje o programie oraz zgłoszenia: www.impulstanz.com/en/team-up

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close