Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu zaprasza na Doroczną transformację – warsztaty tańca intuicyjnego dla dorosłych. Wydarzenie to towarzyszy wystawie Dożynki. Sprawa społeczna. Odbędzie się 7 października o godz. 18.00. Poprowadzi je Barbara Przerwa.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Taniec już od wieków był nieodłącznym elementem uroczystości dożynkowych. Jego charakter dziękczynny jest pozostałością odwiecznych, tłumnie obchodzonych pogańskich świąt płodności, urodzaju i plonów, połączonych z wielkim biesiadowaniem i składaniem ofiar z darów ziemi bóstwom urodzaju. W trakcie warsztatów spróbujemy wytańczyć swoistą dwoistość świąt dożynkowych – zjawiska kojarzonego z bogactwem i obfitością, ale też naznaczonego poczuciem niedosytu w dniu powszednim i silnymi podziałami społecznymi.

Transformacja gestu, ruchu autentycznego i taniec intuicyjny zabiorą nas w świat, w którym system wartości jest bezpośrednio związany z warunkami życia codziennego, społecznego i duchowego człowieka uzależnionego od ziemi. Dzisiaj wyraźnie czujemy, że każdy z nas jest uzależniony od Matki Ziemi. Wytańczmy to!

Bilety: 10 zł

Zapisy: edukacja@muzeumetnograficzne.pl lub 71 344 33 13
Miejsce: Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu, ul. Traugutta 111/113

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close