Projekt „E-CHO” to cykl trzech warsztatów choreograficznych zakończonych performansem site-specific w przestrzeni miejskiej na terenie Śródmieścia we Wrocławiu. Uczestnicy będą spotykać się w Centrum Plac Grunwaldzki OD_NOWA przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 63a, a następnie kontynuować praktykę w terenie w okolicach Placu Grunwaldzkiego.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Spotkania odbędą się w różnych miejscach, a ich uczestnicy będą eksplorować relację swoich ciał zarówno do obszarów zieleni, jak i do obiektów małej architektury, obiektów budowlanych i użytkowych. Wsłuchają się w multisensoryczne „echo” otoczenia, aby odczuć jego kształty, faktury i afordancje. Będą dostrajać się do rytmu miasta, ucieleśniać jego dźwięki, dotykać jego powierzchni. Celem warsztatów jest rozwijanie wrażliwości na otoczenie, poszerzanie pola percepcji i odzyskiwanie połączenia z własnym ciałem i z ekosystemem, w którym się ono znajduje. Praktyki choreograficzne, będące częścią warsztatów, mają charakter badawczy – uczestnicy będą poruszać się z różnymi pytaniami, obserwując w jaki sposób otoczenie konstytuuje ich ruch.

Ostatnie spotkanie będzie zakończone pokazem otwartym dla publiczności. Uczestnicy stworzą instalację choreograficzną w przestrzeni miejskiej. W trakcie pokazu powstanie dokumentacja fotograficzna i wideo, która po zakończeniu projektu będzie dostępna online oraz w formie wystawy w CAL OD_NOWA.

Prowadząca: Maja Miśta (ona/jej) – artystka tańca, performerka i edukatorka somatyczna. Absolwentka kognitywistyki na Uniwersytecie Warszawskim i sztuk scenicznych na Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w Warszawie. Od dwóch lat działa głównie na terenie Dolnego Śląska, realizuje projekty zarówno na terenie Wrocławia, jak i na Przedgórzu Sudeckim, we wsi Nowina. Jej zainteresowania związane ze sztuką ciała i tańcem mają swoje źródło w fenomenologii percepcji, praktykach somatycznych, partyturach improwizacyjnych i partneringu. Obecnie w swoich działaniach artystycznych eksploruje ciała wodne, transformacyjny potencjał wody, somatyzacje płynów w ciele oraz zagadnienie płynnej tożsamości.

Warsztaty są otwarte na różne typy ciał i tożsamości. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie taneczne ani choreograficzne. Zapraszamy osoby, które chcą wziąć udział w praktykach ruchowych w przestrzeni publicznej i w pokazie otwartym dla publiczności. Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma ograniczeń wiekowych. Na ile to możliwe, organizatorzy chcą zadbać o potrzeby osób neuroróżnorodnych, jednak przestrzenie publiczne, w których będą poruszać się uczestnicy warsztatów, mogą charakteryzować się hałasem, zatłoczeniem, a także ograniczoną dostępnością dla osób z niepełnosprawnościami, i tych czynników zewnętrznych nie są w stanie kontrolować.

Warsztaty będą prowadzone w języku polskim, z możliwością tłumaczenia na język angielski, jeśli będzie taka potrzeba.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach wiosennej edycji Mikrograntów Wrocławskich.

Nabór trwa do 10 maja lub do wyczerpania miejsc!

Terminy i godziny spotkań:
17.05, godz. 10.00– 13.00
24.05, godz. 10.00– 13.00
31.05, godz. 12.00– 15.00 i 17.00– 19.00 (próba i pokaz)

Udział w projekcie wymaga pełnej dostępności we wskazanych godzinach.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close