Wrocławski Teatr Pantomimy, operator tanecznego programu Przestrzenie Sztuki, otwiera nabór na projekty krótkoterminowe.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Po raz pierwszy jego taneczna odsłona zagości na Dolnym Śląsku.

We wtorek, 6 czerwca, Wrocławski Teatr Pantomimy ogłosił drugi nabór: OPEN CALL PROJEKTY KRÓTKOTERMINOWE. W ramach otwartego konkursu wyłoni aż 28 projektów w obszarze edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym, które następnie skierujemy do realizacji.

Wyłonionym twórcom, rozwijającym swoje kompetencje w dziedzinie tańca, pracujący z ruchem i prowadzący warsztaty i zajęcia dla różnych grup wiekowych, zapewniamy warunki organizacyjne, infrastrukturalne, promocyjne i finansowe niezbędne do realizacji projektów. Udostępniamy sprzęt techniczny i sale prób, zapewniamy wsparcie merytoryczne i produkcyjne, a także noclegi, pokrycie kosztów dojazdu i honoraria.

W konkursie mogą wziąć udział pełnoletni artyści posiadających obywatelstwo polskie, którzy mają udokumentowane doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Jedna osoba może zgłosić maks. trzy autorskie koncepcje. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w siedzibie Wrocławskiego Teatru Pantomimy w okresie wrzesień–grudzień 2023, a wybrane – wejdą do programu Festiwalu Przestrzenie Sztuki Dolny Śląsk, który odbędzie się we wrześniu.
***
Jedno- lub dwudniowe działania warsztatowe spełniające funkcję edukacyjną  na  różnych  stopniach  zaawansowania  i  dla  różnych  grup wiekowych.
Instytucja wyłoni projekty dotyczące:
• technik tańca współczesnego (6),
• technik relaksacyjnych i medytacyjnych w pracy z ciałem (4),
• tańca współczesnego w pracy z dziećmi i młodzieżą (6),
• tańców Dolnego Śląska (6).
HARMONOGRAM
nabór – do 7 lipca;
wyniki – 14 lipca;
realizacja – 11 września – 6 grudnia
Jedno- lub dwudniowe działania warsztatowe spełniające funkcję społeczną, animacyjną i/lub popularyzacji tańca, poprzez zaangażowanie środowiska lokalnego. Wyłonimy dwa takie projekty.
HARMONOGRAM
nabór – do 7 lipca;
wyniki – 8 lipca;
realizacja – 11–27 września

Jedno- lub dwudniowe działania, których celem jest podniesienie dobrostanu psychicznego i fizycznego uczestników projektu. Wyłonimy cztery takie projekty.

HARMONOGRAM

nabór – do 7 lipca;
wyniki – 14 lipca;
realizacja – 11–27 września

5 czerwca Wrocławski Teatr Tańca ogłosił również nabór na realizację spektakli tanecznych. Zgłoszenia przyjmuje do 7 lipca.

Szczegółowe informacje, regulaminy i wnioski są dostępne na stronie internetowej Wrocławskiego Teatru Pantomimy w zakładce Przestrzenie Sztuki: https://pantomima.wroc.pl/przestrzenie-sztuki.

Program Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close