Wrocławski Teatr Pantomimy ogłasza otwarty nabór na rezydencję choreograficzną, która jest częścią programu Przestrzenie Sztuki.
Wersja do druku
Pobierz PDF
Udostępnij
Projekt skierowany jest do pełnoletnich artystów choreografów, posiadających doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie autorskie projekty taneczne. Podczas pobytu rezydent, przy wsparciu infrastrukturalnym, merytorycznym i technicznym, będzie pracował nad konceptem, który zostanie zaprezentowany w formie otwartego pokazu i spotkania
z publicznością. Liczba dni rezydentury zależna jest od indywidualnych potrzeb i ustalana w trakcie zgłoszenia.
Harmonogram
Termin składania aplikacji: do 14 sierpnia 2023 roku
Ogłoszenie wyniku: 25 sierpnia 2023 roku
Realizacja rezydencji: w okresie październik – 10 grudnia 2023 roku
Organizator zapewnia:
- nagrodę dla rezydenta (kwota średniej krajowej płacy brutto podzielona przez średnio 21 dni roboczych w miesiącu, pomnożona przez liczbę dni rezydencji),
- nocleg dla rezydenta na czas prób,
- pokrycie kosztów transportu-przyjazdu na rezydencję i powrotu do miejsca pobytu po zakończonej rezydencji,
- sale prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (aleja Dębowa 16),
- opiekę merytoryczną, produkcyjną i promocyjną przy realizacji rezydencji,
- udostępnienie posiadanego sprzętu technicznego,
- wsparcie ekipy technicznej na czas trwania rezydencji.
Regulamin konkursu dostępny na stronie:
https://pantomima.wroc.pl/przestrzenie-sztuki/rezydencja-choreograficzna
Kontakt, pytania, zgłoszenia: przestrzenie@pantomima.wroc.pl
Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym. Głównym zadaniem operatorów jest umożliwianie artystom niezależnym i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności.
Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także z budżetu Województwa Dolnośląskiego.