Wrocławski Teatr Pantomimy ogłasza otwarty nabór na rezydencję choreograficzną, która jest częścią programu Przestrzenie Sztuki.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Projekt skierowany jest do pełnoletnich artystów choreografów, posiadających doświadczenie w realizacji podobnych przedsięwzięć. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie autorskie projekty taneczne. Podczas pobytu rezydent, przy wsparciu infrastrukturalnym, merytorycznym i technicznym, będzie pracował nad konceptem, który zostanie zaprezentowany w formie otwartego pokazu i spotkania
z publicznością. Liczba dni rezydentury zależna jest od indywidualnych potrzeb i ustalana w trakcie zgłoszenia.

Harmonogram

Termin składania aplikacji: do 14 sierpnia 2023 roku

Ogłoszenie wyniku: 25 sierpnia 2023 roku
Realizacja rezydencji: w okresie październik – 10 grudnia 2023 roku

Organizator zapewnia:

  • nagrodę dla rezydenta (kwota średniej krajowej płacy brutto podzielona przez średnio 21 dni roboczych w miesiącu, pomnożona przez liczbę dni rezydencji),
  • nocleg dla rezydenta na czas prób,
  • pokrycie kosztów transportu-przyjazdu na rezydencję i powrotu do miejsca pobytu po zakończonej rezydencji,
  • sale prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy (aleja Dębowa 16),
  • opiekę merytoryczną, produkcyjną i promocyjną przy realizacji rezydencji,
  • udostępnienie posiadanego sprzętu technicznego,
  • wsparcie ekipy technicznej na czas trwania rezydencji.

Regulamin konkursu dostępny na stronie:
https://pantomima.wroc.pl/przestrzenie-sztuki/rezydencja-choreograficzna

Kontakt, pytania, zgłoszenia: przestrzenie@pantomima.wroc.pl

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym przy wykorzystywaniu istniejącej infrastruktury. Jego idea opiera się na czterech filarach: artystycznym, edukacyjnym, społecznym i prozdrowotnym. Głównym zadaniem operatorów jest umożliwianie artystom niezależnym i lokalnym środowiskom prezentacji ich przedsięwzięć, rozwijanie oferty edukacyjnej i animacyjnej oraz rozwój publiczności.

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a także z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close