Kolektyw REWERS zaprasza wszystkich miłośników tańca współczesnego na całodniowe warsztaty REWERS z gośćmi specjalnymi – tancerzami Polskiego Teatru Tańca, Patrykiem Jarczokiem i Danielem Michną. Czterech nauczycieli, cztery dusze, cztery osobowości i cztery podejścia do tańca.

Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Termin: 18 czerwca 2023 (niedziela)
Miejsce: Szkoła Tańca No Limits, ul. Tęczowa 25, Wrocław

Koszt: Early birds dla pierwszych siedmiu zgłoszeń – 360 zł
Cena regularna – 400 zł

Harmonogram warsztatów

10.00 – 11.30 – Zuzanna Nir
11.45 – 13.45 – Daniel Michna
13.45 – 14.30 – przerwa
14.30 – 16.00 – Marta Stępień
16.15 – 18.15 – Patryk Jarczok

Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/gc8se3i2jGZnt8ud6

W razie pytań organizator prosi o kontakt:
kolektywrewers@gmail.com

Instagram: @rewers_kolektyw

***

REWERS – Marta Stępień i Zuzanna Nir

REWERS powstał jako nieformalny kolektyw ruchowy w 2021 podczas wzajemnej wymiany doświadczeń ruchowych na sali. W ramach jego działań artystki organizują serie warsztatów skupionych wokół tańca współczesnego oraz szeroko pojętej pracy z ciałem. W czerwcu 2022 roku REWERS miał premierę swojej pierwszej kreacji pt. Here, Ma, You take it, nad którą pracę artystki zaczęły podczas 10-dniowej rezydencji artystycznej w Krakowskim Centrum Choreograficznym w ramach cyklu Taniec w Procesie.

Taniec współczesny / Marta Stępień:

Podczas tego warsztatu skupimy się głównie na pracy w górze, choć znajdą się również elementy floorworku. Poprzez krótkie frazy techniczne przygotujemy ciało do dłuższej struktury tanecznej, tak aby uzyskać jak największą efektywność w ruchu i czerpać z niego przyjemność. Popracujemy z oddechem oraz wykorzystamy opozycyjne energie w ciele, co zwiększy jego koordynację i plastyczność. Na zajęciach będziemy korzystać z podstaw tańca klasycznego oraz technik modern, tak abyście z łatwością mogli wprowadzić swoje ciała w obrót oraz z lekkością oderwali je od ziemi!

Taniec współczesny / Zuzanna Nir:

Na tej lekcji będziemy po prostu tańczyć. Będziemy szukać przyjemności w pogłębianiu świadomości ciała, nauki poszczególnych elementów technicznych oraz w odkrywaniu własnej ekspresji ruchowej za pomocą krótkiej struktury choreograficznej. Na materiał ruchowy warsztatu składać się będzie mieszanina wszystkich doświadczeń tanecznych prowadzącej oraz jej zainteresowania ruchowe, tj. floorwork (praca z podłogą), soft acrobatics (tzw. lekkka akrobatyka), praca z grawitacją i wektorami w ciele, spiral dynamics, techniki release, flying low, elementy jogi, a także praca z napięciem i rozluźnieniem.

Taniec współczesny / Daniel Michna:

Techniki tańca współczesnego oraz floorwork – wykorzystamy tą płaszczyznę jako partnera oraz podstawy do rozwijania funkcjonalności ruchu. Ponadto będziemy pracować na wykorzystaniu ciężaru ciała w kontakcie z partnerem-podłogą, swobodne użycie pędu oraz przepływu energii.Poznamy i nauczymy się wykorzystywać podstawowe akcje takie jak pushing, melting, falling, rolling, spiraling, jumping, ale również balancing i releasing, które pozwolą nam w efektywny i bezpieczny sposób przemieszczać się po podłodze. Odkryjemy czym jest centrum i jak wykorzystać jego potencjał. Poznamy ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, rozciągnięcie i balans niezbędne do świadomego i bezpiecznego wykonania z pozoru trudnych, akrobatycznych elementów. Przekroczymy granice komfortu i zmęczenia fizycznego w celu wyjścia poza strefę znanych nam i bezpiecznych, bo oswojonych, wzorców ruchowych.

Taniec współczesny / Patryk Jarczok:

„znajdź w sobie P R Z E S T R Z E Ń ” / współczesny, improwizacja, floorwork.Punktem wyjścia do działania jest ciało i jego przestrzeń – zarówno wnętrze, jak i peryferie. Eksplorując język poruszania się, zanurzymy się w głąb układu nerwowego, pobudzimy powięzi oraz zniwelujemy miejsca będące barierą w swobodnym przepływie energii i ruchu. Podczas warsztatów poszukamy niekonwencjonalnych rozwiązań w ciele. Stawiając siebie w niekomfortowych sytuacjach ruchowych, dowiemy się jak z łatwością możemy przygotować się na nieoczekiwany przepływ informacji. Wyjdziemy ze strefy komfortu czy też z dobrze nam znanego stylu poruszania się. Pobudzimy pokłady zwierzęcej energii, która drzemie w naszym ciele. Często nie potrafimy dostrzec sugestii lub informacji, jakie wysyła nam ciało, dlatego wzmocnimy swoją świadomość obserwując, kiedy oraz w jaki sposób możemy się z nim komunikować.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close