Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza do udziału w warsztatach dramaturgii i kompozycji etiudy mimicznej organizowanych w ramach projektu „Akcja: EDUKACJA 3.0”. Nowy, piąty odcinek serii zatytułowany Złośliwość rzeczy martwych z udziałem Krzysztofa Szczepańczyka dostępny jest już w sieci (tutaj).

Serię filmów z komentarzami w języku polskim i angielskim można oglądać bezpłatnie na stronie www.pantomima.wroc.pl oraz kanałach społecznościowych WTP. Filmy adresowane są zarówno do osób początkujących, jak i do profesjonalistów zajmujących się ruchem w swojej pracy zawodowej.

Więcej o projekcie:

Wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, dbając o komfort i bezpieczeństwo zarówno uczestników warsztatów, jak i pracowników teatru, Wrocławska pantomima przenosi działania edukacyjne do sieci.

Seria filmów instruktażowych, składająca się z ośmiu odcinków, podejmuje kwestie związane z dramaturgią i kompozycją ruchu w etiudach pantomimicznych. Aktorki i aktorzy WTP, prezentując etiudy mimiczne, przybliżają odbiorcom sposoby i możliwości techniki pantomimy oraz ruchowych środków wyrazu do komponowania sytuacji scenicznych i budowania postaci.

W każdym z filmów wykorzystane są elementy techniki, takie jak: iluzja, kontrapunkt, tok czy mimika.

Pierwszy, z udziałem Moniki Rosteckiej, można obejrzeć: tutaj

Drugi odcinek zatytułowany Alicja na zaczarowanym strychu z udziałem Sandry Kromer-Gorzelewskiej dostępny: tutaj

Trzeci odcinek Wiolonczelista i mysz z udziałem Jana Kochanowskiego można zobaczyć: tutaj

Czwarty odcinek Kłopoty z muchami z udziałem Pauliny Jóźwin dostępny: tutaj

Piąty odcinek Złośliwość rzeczy martwych z udziałem Krzysztofa Szczepańczyka dostępny: tutaj

Zadanie „Akcja: EDUKACJA 3.0” dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close