Wersja do druku

Pobierz PDF

Udostępnij

Aktorzy teatru tańca czerpią z praktyk stosowanych zarówno w teatrze dramatycznym, jak i w tańcu współczesnym. Wstęp do metody Ciała Prawdziwego to cykl krótkich filmów ukazujących, w jaki sposób aktor może myśleć o swoim ciele podczas pracy twórczej. Paweł Urbanowicz, tancerz współtworzący Vagabond Physical Collective, pokazuje w sześciu odcinkach, w jakim punkcie te dziedziny sztuki mogą się ze sobą stykać i czerpać z siebie nawzajem. Wynikiem takiego połączenia jest aktorstwo w pełni wykorzystujące potencjał ciała i umysłu aktora.

Warsztat Pawła Urbanowicza przygotowany został w ramach projektu #masterOFFteatr, dzięki któremu twórcy teatralnego offu z całej Polski nagrywają swoje autorskie warsztaty/lekcje dla młodzieży.

Cykl dostępny jest bezpłatnie na kanale YouTube Teatru Realistycznego.

Wydarzenie: FB

Paweł Urbanowicz jako freelancer współtworzy spektakle niezależnych twórców (m.in. Macieja Gorczyńskiego, Jakuba Lewandowskiego, Macieja Kuźmińskiego, Paula Bargetto czy  Wojciecha Mochnieja). Wyreżyserowany przez niego spektakl Lorem Ipsum grupy Vagabond Physical Collective zdobył uznanie m.in. komisji Polskiej Platformy Tańca 2019, konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF 2019”, czy programów „Scena dla Tańca 2019” Instytutu Muzyki i Tańca oraz „Teatr Polska 2019” Instytutu Teatralnego. Pod wpływem zebranych doświadczeń wypracował autorską metodę warsztatu i treningu aktorskiego pn. Ciało Prawdziwe.

Organizatorem projektu #masterOFFteatr jest Fundacja Teatr Realistyczny.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Patronat medialny nad projektem objął portal e-teatr.pl oraz off-teatr.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close