Teatr Muzyczny w Lublinie

Zdjęcie: Teatr Muzyczny w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Muzyczny w Lublinie jest renomowaną sceną operetkowo – operową, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku Teatru znajdują się najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, jak Carmen G. Bizeta i Straszny Dwór S. Moniuszki i Baron cygański J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical Skrzypek na dachu J. Bocka, grany już od 1984 roku (!).

Taneczne propozycje teatru stanowią na ogół przedstawienia skierowane do najmłodszej publiczności – są to baśnie: Kopciuszek, Kot w Butach, Królewna Śnieżka, Calineczka oraz autorskie propozycje baletowe (Nie tylko Jezioro Łabędzie – Impresje Baletowe). Kierownikiem baletu w Teatrze Muzycznym w Lublinie jest Violetta Suska, w której choreografii można oglądać Królewnę Śnieżkę, Karnawał zwierząt oraz Nie tylko Jezioro Łabędzie – Impresje Baletowe. Poza tym z teatrem współpracują choreografowie: Izapela Krupka (Kot w butach) i Marcin Marzec (Calineczka, Kopciuszek, Pinokio).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close