Teatr Muzyczny w Lublinie

Zdjęcie: Teatr Muzyczny w Lublinie

<span style="font-family: 'times new roman', times;">Teatr Muzyczny w Lublinie jest renomowaną sceną operetkowo - operową, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku Teatru znajdują się najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, jak <em>Carmen</em> G. Bizeta i <em>Straszny Dwór</em> S. Moniuszki i <em>Baron cygański </em>J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical <em>Skrzypek na dachu</em> J. Bocka, grany już od 1984 roku (!).</span>   <span style="font-family: 'times new roman', times;">Taneczne propozycje teatru stanowią na ogół przedstawienia skierowane do najmłodszej publiczności - są to baśnie: <em>Kopciuszek</em>, <em>Kot w Butach</em>, <em>Królewna Śnieżka</em>, <em>Calineczka</em> oraz autorskie propozycje baletowe (<em>Nie tylko Jezioro Łabędzie - Impresje Baletowe</em>). Kierownikiem baletu w Teatrze Muzycznym w Lublinie jest Violetta Suska, w której choreografii można oglądać <em>Królewnę Śnieżkę</em>,<em> Karnawał zwierząt</em> oraz <em>Nie tylko Jezioro Łabędzie - Impresje Baletowe</em>. Poza tym z teatrem współpracują choreografowie: Izapela Krupka (<em>Kot w butach</em>) i Marcin Marzec (<em>Calineczka</em>, <em>Kopciuszek</em>, <em>Pinokio</em>). </span>

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Muzyczny w Lublinie jest renomowaną sceną operetkowo – operową, działającą nieprzerwanie od 1947 roku. W bogatym dorobku Teatru znajdują się najznakomitsze pozycje muzyki operowej, operetkowej, i musicalowej, jak Carmen G. Bizeta i Straszny Dwór S. Moniuszki i Baron cygański J. Straussa, czy też cieszący się ogromnym i niesłabnącym zainteresowaniem publiczności musical Skrzypek na dachu J. Bocka, grany już od 1984 roku (!).

Taneczne propozycje teatru stanowią na ogół przedstawienia skierowane do najmłodszej publiczności – są to baśnie: Kopciuszek, Kot w Butach, Królewna Śnieżka, Calineczka oraz autorskie propozycje baletowe (Nie tylko Jezioro Łabędzie – Impresje Baletowe). Kierownikiem baletu w Teatrze Muzycznym w Lublinie jest Violetta Suska, w której choreografii można oglądać Królewnę Śnieżkę, Karnawał zwierząt oraz Nie tylko Jezioro Łabędzie – Impresje Baletowe. Poza tym z teatrem współpracują choreografowie: Izapela Krupka (Kot w butach) i Marcin Marzec (Calineczka, Kopciuszek, Pinokio).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close