Warszawa / CST: „Miss Liberty” chor. Gosia Mielech

Zdjęcie: Warszawa / CST: „Miss Liberty” chor. Gosia Mielech

CST: "Miss Liberty", chor. Gosia Mielech. Fot. K. Machniewicz, grafika: materiały własne organizatora

Spektakl Miss Liberty w choreografii Gosi Mielech to poetycki proces redefiniowania pojęcia wolności. Prezentacja odbędzie się 23 maja o godz. 19.00 w Mazowieckim Instytucie Kultury.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Miss Liberty to poetycki proces redefiniowania pojęcia wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w motyla – to mistyczna podróż z nieświadomości i stanu zamrożenia ku wolności, kreatywności i boskości. Spektakl stworzyła Gosia Mielech – założycielka projektu DanceLab, nauczycielka Gaga, twórczyni metody GoPiYoga.

Tłem dla choreografii są głosy wolności z różnych zakątków świata wypowiadające fragmenty Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasami wolności pozbawiamy się dobrowolnie zamykając się w klatce – z czego zbudowana jest Twoja klatka?

Twórcy i twórczynie:

koncepcja, choreografia, wykonanie ­– Gosia Mielech

muzyka ­– Anna Suda / Dj An on Best

koordynacja muzyczna – Ray Wilson

głosy – Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit

scenografia – Piotr Tetlak

korona – Karolina Pytlakowska / Decolove

kostium – Marzanna Gruszczyńska

reżyseria światła – Paweł Murlik

produkcja – Jaggy Polski, DanceLab

menadżerka – Anna Wróblowska

bilety dostępne online www.mik.waw.pl/repertuar lub w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury

Blok programowy Taniec: dialog, człowiek, kultura definiuje taniec jako narzędzie komunikacji, przekazujące treści i idee, docierające do różnych poziomów wrażliwości widza. W ramach tego bloku prezentowane są spektakle twórców młodego i starszego pokolenia, zespoły oraz duety, przedstawienia wykorzystujące różnorodne techniki ruchu: taniec współczesny, teatr fizyczny oraz sztuki pokrewne. Organizatorzy mają nadzieję, że ta różnorodność pozwoli publiczności budować i wzbogacać własny alfabet sztuki tańca.

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: Miss Liberty, FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje w Polsce i na świecie. Twórczyni spektakli m.in. dla Emergence Dance Company (UK) i Olsztyńskiego Teatru Tańca. Współpracowała m.in. z Ohadem Naharin, Uri Ivgi & Johanem Grebenem, Yossi Berg, Jacekiem Przybyłowiczem, Yoshifumi Inao, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V

kuratorka: Katarzyna Stefanowicz

organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

współfinansowanie: miasto st. Warszawa

Spektakl powstał między innymi w ramach rezydencji w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury w 2021 roku. Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury u. Elektoralna 12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close