A. Dąbrowska, A. Kabza-Biernacka, Karolina Szafranowska-Sienkiewicz, Wyjście awaryjne w ramach Maat Festival PERYFERIE CIAŁA w Lublinie

Zdjęcie: A. Dąbrowska, A. Kabza-Biernacka, Karolina Szafranowska-Sienkiewicz, Wyjście awaryjne w ramach Maat Festival PERYFERIE CIAŁA w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

Wyjście awaryjne to przekład, transpozycja obrazu malarskiego na ruch i obraz sceniczny. Koncepcja spektaklu zrodziła się z zestawienia twórczości Bogusława Schaeffera i Joana Miró. Schaeffer jako pierwszy na świecie zapisał utwór muzyczny bez użycia nut, posługując się „jedynie” grafiką. Otwierając furtkę łączeniu sztuk w ramach jednego multi-medium, przeczuł i pokazał trop, którym dziś – na swoje sposoby – podążają artystyczne rzesze. Dla twórców projektu jego sposób zapisu stał się inspiracją do czytania obrazów Mirό jako jako partytury działań scenicznych.

występują: Anna Dąbrowska, Adrianna Kabza-Biernacka, Karolina Szafranowska-Sienkiewicz

muzyka: India Czajkowska

scenografia: Magdalena Brzeska

partnerzy: Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Teatr Academia

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 22:00

Studio Radia Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close