Atsushi Takenouchi – nocny warsztat butō

Zdjęcie: Atsushi Takenouchi – nocny warsztat butō

Wersja do druku

Udostępnij

Jako impreza towarzysząca i poprzedzająca Festiwal Monodramów MONOFEST w łódzkim Teatrze Szwalnia odbędzie się nocny warsztat butō z japońskim tancerzem i choreografem Atsushim Takenouchim. Początek o 21.15. Wstęp 30zł

Atsushi Takenouchi od kilkudziesięciu lat realizuje solowe spektakle inspirowane zjawiskami natury. Stworzył swój oryginalny styl tańca i pracy jinen butō, którego nazwa pochodzi od japońskich pól Jinen – artysta odkrył je, odwiedzając japońskie wioski, ruiny zapomnianych buddyjskich świątyń i sanktuariów. W efekcie tych poszukiwań powstawały kolejne spektakle.  Obecnie Atsushi Takenouchi realizuje ideę „tańca z miejscami”, dzięki której odwiedził już kilkanaście krajów, m.in. Francję, Austrię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Włochy, Holandię, Czechy, Niemcy, prowadząc warsztaty, realizując przedstawienia i plenerowe projekty artystyczne.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:15

Centrum Kultury Niezależnej Teatr Szwalniaul. Struga 90, Łódź

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close