Aura Dance Theatre z Litwy, Time line w ramach Festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie

Zdjęcie: Aura Dance Theatre z Litwy, Time line w ramach Festiwalu Scena Otwarta w Tarnowie

Wersja do druku

Udostępnij

Multimedialny projekt taneczny Linia czasu litewskiego Teatru Aura to spektakl taneczny z elementami instalacji. Jedność różnorakich środków wyrazu – głosu, ciała, ruchu, scenografii kinetycznej, projekcji laserowych i cyfrowych efektów wizualnych  – jest tu szczególnie istotna. Interakcja tych środków stwarza nowy, zwielokrotniony język sztuki. Spektakl  powstały we współpracy Birute Letukaite z Yossi Bergiem i Odedem Grafem z Izraela ma na celu unaocznienie relacji pomiędzy energią, przestrzenią, materią i czasem. Istota żyjąca staje się tu pewnego rodzaju cyborgiem, fuzją zwierzęcia, człowieka i maszyny, zagubioną w Czasie i próbującą odzyskać samą siebie z porozrzucanych bezładnie skrawków, pozostałych w jej pamięci.

„(…) spektakl przyciąga oryginalnością, nigdzie wcześniej nie widzianym kształtem – zieleną, abstrakcyjną, fantastyczną przestrzenią elektroniczną tworzoną przez lasery.”

„Wrażenie czterowymiarowości spektakl zawdzięcza także muzyce. Dźwięki podróżowały z lewa na prawo, otaczając publiczność i obejmując swymi »ramionami«”.

„Balsas.lt”

Reżyseria i choreografia: Yossi Berg, Oded Graf (Izrael), Birute Letukaite Pomysł i muzyka: Vytautas V. Jurgutis Projekt oświetlenia: Birute Letukaite, Vladimiras Serstobojeva  Projekt kostiumów: Dovile Gudaciauskaite Projekcje laserowe: Zigmas Balevicius, Asta Januskeviciene, Regimantas Januskevicius Czas trwania: 50 min. Premiera: 2006

Bilety: sektor A 35zł/ sektor B 25zł/ sektor C 20zł/ sektor D 15zł

Sprzedaż i rezerwacja: kasa MCK czynna od 8.00 do 20.00, ul. Traugutta 1, Tarnów, tel. 14 633 46 04

Karnet festiwalowy: 150 zł

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcach, ul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close