Bełchatów/Teatr Polska: Polski Teatr Tańca „Sanatorium” – chor. i reż. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

Zdjęcie: Bełchatów/Teatr Polska: Polski Teatr Tańca „Sanatorium” – chor. i reż. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta

Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie Sanatorium w choreografii Kariny Adamczak-Kasprzak i Agaty Ambrozińskiej-Rachuty znalazło się w osiemnastce przedstawień, które otrzymały wsparcie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu „TEATR POLSKA”. Dzięki temu wyróżnieniu Polski Teatr Tańca jesienią 2015 wystąpi w Głogowi, Krotoszynie, Koninie, Polkowicach (1 i Bełchatowie.

Tytuł Sanatorium jest artystycznym spotkaniem prozy Brunona Schulza ze światem teatru tańca. W przedstawieniu solistek PTT umieszczone zostały niezwykłe projekcie wideo autorstwa Daniela Stryjeckiego. Każdemu z przedstawień będą towarzyszyły bezpłatne warsztaty edukacyjne Metody pracy w teatrze tańca.

Autorki spektaklu oparły swoje kreacyjne działania na  interdyscyplinarności i wielopłaszczyznowości  środków artystycznych. Proces twórczy  łączy  formy ruchowe i taneczne muzyczne i audiowizualne oraz inne działania realizowane w przestrzeni sztuk wizualnych. W warstwie ruchowej autorki choreografii  oparły się na improwizacji oraz indywidualnych predyspozycjach psychoruchowych zaproszonych do współpracy artystów.

Trailer

Choreografia  i reżyseria: Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta
Kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Video i reżyseria światła: Daniel Stryjecki
Muzyka: Bester Qartet,  Jello  Biafra i No Means No,  Robert R,  Kira Skov,  W. A. Mozart

Realizacja światła: Mariusz Porada, Przemysław Gapczyński
Realizacja dźwięku: Zuzanna Majewska, Mateusz Rogaliński
Inspicjent: Mariola Hendrykowska
Kierownik zespołu artystycznego: Anna Gruszka
Kierownik techniczny: Grzegorz Okupniak
Organizacja produkcji: Katarzyna Anioła
Czas trwania: 45 minut

Obsada:
Józef – Artur Bieńkowski
Doktor Gotard, pensjonariusz, subiekt – Zbigniew Kocięba

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

***

Program TEATR POLSKA ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Program TEATR POLSKA 2015 trwa od 29 lipca do 5 grudnia 2015 roku, w tegorocznym programie 18 spektakli zostanie zaprezentowanych 174 razy w 87 miejscowościach.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronach: www.polska.e-teatr.pl oraz www.ptt-poznan.pl

Logo Teatr Polska (miniaturka)

Belka logotypów Teatr Polska PTT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bełchatów: Miejskie Centrum Kultury, pl. Gabriela Narutowicza 1A B

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close