Ben J. Riepe Kompanie – Hundstage

Zdjęcie: Ben J. Riepe Kompanie – Hundstage

Wersja do druku

Udostępnij

Co pozostaje, gdy rzeczywistość objawi się w całej swej sztuczności i kiedy cyniczny dystans do świata traci swój ochronny uśmiech? Postaci wałęsają się w tableau chaosu świata w melancholijnym poszukiwaniu. To, co tragicznie konkretne, zostaje przełamane ironią; erotyka obnaża swój element przemocy. To, co rzeczywiste, jest symulacrum samego siebie, zaś miłość trawi jej rzekoma niemożliwość. Czerpiąc przyjemność z eskalacji i poszukiwania nowej formy estetycznej, Ben J. Riepe tworzy skomplikowane układy, określone z jednej strony przez precyzyjne myślenie choreograficzne o przestrzeni, czasie i ruchu, a z drugiej – przez indywidualną zdolność improwizacji tancerzy we wzajemnym kontakcie.

Wrocławski pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce.

Ben J. Riepe Kompanie – Hundstage

choreografia, koncepcja: Ben J. Riepe
przy współudziale: Fa-Hsuan Chen, Deborah Gassmann, Hyun-Jin Kim, Simon Hartmann, Benjamin Kahn, Linda Nordström, Daniel Ernesto Müller Torres
muzyka: Alex Alves Tolkmitt
kostiumy: Anna Kleihues
światło: Ansgar Kluge
technika: Dimitar Evtimov
kierownictwo produkcji: Jan Riepe
asystent: ds. produkcji Maximilian Linsenmeier
produkcja: Ben J. Riepe
koprodukcja: tanzhaus nrw, Düsseldorf; House of Artists Mousonturm, Frankfurt nad Menem; Station Zuid, Tilburg
wsparcie: Ministerpräsident des Landes NRW, the National Performance Network
przy finansowym udziale German Federal Cultural Foundation, Kunststiftung NRW, Kulturamt der Landeshauptstadt Düsseldorf, Kunst- und Kulturstiftung der Stadtsparkasse Düsseldorf

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close