Białystok/27. Dni Sztuki Współczesnej: PTT „Walk@ karnawału z postem”

Zdjęcie: Białystok/27. Dni Sztuki Współczesnej: PTT „Walk@ karnawału z postem”

Fot. Małgorzata Taraszkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Walk@ karnawału z  postem wpisuje się w odwieczną próbę odpowiedzi na pytanie: dokąd idziemy? Odpowiada w sposób znany z tradycji średniowiecznego teatru ludycznego, nie stroniąc od żartu, paradoksu, czy pastiszu. Autorzy pamiętają wszakże, że w średniowieczu przez „ludus” rozumiano zarówno zabawę, jak i sztukę.

 

Spektakl nagrodzony Buławą Hetmańską na XXVI Zamojskim Lecie Teatralnym (2003) oraz nagrodą czeskiej telewizji na festiwalu produkcji telewizyjnych „Złota Praga” w  2007roku (realizacja TVP Kultura).

 

Polski Teatr Tańca – Balet Poznański istnieje od 1973 roku. Spektakle grupy charakteryzują się przekraczaniem  granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalanie się z przypisanych tradycją środków wyrazu, skłanianie ku interdyscyplinarności, poszukiwanie nowych przestrzeni teatralnych i oparty na kreatywnej improwizacji proces tworzenia.

Choreografia: Ewa Wycichowska

Muzyka: Zbigniew Łowżył (z wykorzystaniem cytatów H. Purcella i H.M. Góreckiego)

Realizacja elektroniczna: Krzysztof „Wiki” Nowikow

Scenografia: Bohdan Cieślak

Kostiumy i rekwizyty: Ewa Łowżył

Premiera: 25.01.2002

Obsada: Artyści Polskiego Teatru Tańca, Marcin Liber, Wojciech Wiński, Zbigniew Łowżył, Krzysztof „Wiki” Nowikow oraz Orkiestra Kameralna „Collegium F” pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego

 

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close